12 Kasım 2014

SanalPazar.com Satış Sonrası Alıcı Ürünün İçindeki Parçalarımı Alarak İade Etti

SanalPazar.com üzerinde arızalı olarak bir laptop sattım. Sadece ve sadece ürünün ekran kartı arızalıydı. A** B*** adlı kullanıcı ürünü satın aldı. Sonra iade etti. İade ettiği zaman. Adaptörünü göndermedi laptopu açığım zaman içerisinde bulunan seagate marka 500 GB hard diski alıp yerine bozuk Toshiba markalı 100 GB har disk takmış.

Samsung markalı 4 GB RAM ı söküp yerine bozuk 512 MB markası belli olmayan bir RAM takmış. İşlemcisini söküp yerine ne olduğu belli olmayan bir RAM takmış üstelik hiç bir vidasını takmadan göndermiş sökmüş parçalamış. Göndermiş. Ne güzel alıcı güvenliği satışı güvenliği sıfır. Sanal pazarın cevabı ürün ikinci el olduğu için servis raporu yazılamaz oldu.

Mertcan 1.203 Okunma

Cevaplar

  • Mertcan27 Ocak 2016

    Sorun çözülmedi. Elimde patladı cihaz. Akıllı olun satış yapmayın bu siteden.

  • Mertcan18 Kasım 2014

    OKUYAN KİMVAR İSE ANLASIN Kİ SANALPAZARDAN 2. EL HİÇ BİRŞEY SATMAYIN.

  • SanalPazar.com Temsilcisi17 Kasım 2014

    Değerli Üyemiz, Sizi anlıyoruz ancak taktir edersiniz ki Sanalpazar.com olarak ürünleri fiziksel olarak görmediğimiz için yalnızca tarafımıza gönderilen Servis raporları (Kullanılmamış ürünler için), Durum Tespit ve Hasar Tespit tutanakları doğrultusunda işlemlere yön verebilmekteyiz. Sattığınız ürünün 2. el olması sebebiyle yetkili servis raporu, sadece son kullanıcının değil, ürünü daha önce kullananların da kullanım şeklini ya da cihaz üzerinde uyguladıkları işlemleri belgeleyecektir. Ancak sizin yaşadığınız sorunla ilgili bildiğiniz gibi kargo şirketleri Durum Tespit tutanakları düzenleyebilmektedirler. Sizden talep ettiğimiz bu tutanağı tarafımıza göndermediğiniz için işleme de bu doğrultuda yön verilmiştir. Zira bu tutanak ile bahsetmiş olduğunuz sorunları ( Çıkartılmış ve yerine takılmamış vidalar, eksik adaptör, cihaz içinde yer alan parçaların markaları) belgelendirerek belirttiğiniz mağduriyeti yaşamamış olabilirdiniz. Bu bilgiler doğrultusunda alıcınızın ürününüzü ve sonrasında ürün adaptörünü tarafınıza iade etmesi sonrası alışverişiniz iptal edilerek alıcınıza ödeme iadesi gerçekleştirilmiştir. Saygılarımızla, Sanalpazar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön