02 Kasım 2013

SanalPazar.com Onaylanan Ürünün Bedelini Ödemiyor!

11789714 nolu ürünü SanalPazar.com üzerinden satışını yaptım, ürün kargo ile alıcıya teslim edildi , alıcı ürünü aldıktan sonra onayını yapmış ve ödeme bekleniyorken, ödeme kontrolü için sanal pazara girdiğimdei gördüğüm mesaj aynen şuydu;

"Ödemeniz aşağıdaki nedenden dolayı yapılamamaktadır;
- Ürün teslimatı konusunda alıcıdan bilgi alınacak.

Probleminizi giderememeniz durumunda iletişim hattından bize ulaşarak destek isteyiniz.
Alıcı arkadaşı aradım ve durumu izah ettim , kendi kullanıcı adı ile SanalPazar.com'a girdi ve herhangi bir sorun olmadığını paranın alıcıya aktarıldı mesajı oldunu iletti bana. SanalPazar.com'ı kınıyorum.

Kubilay 247 Okunma

Cevaplar

 • Kubilay20 Haziran 2014

  Değerli Okurlar, Ben uzun bir süredir ikinci el ve sıfır ürün satışı yapılabilen sitelerde %80 i bilgisayar ve bileşenlerinin olusturdugu ürünleri satmaktayım. snalpazar.com kendisini çok iyi biryerlere getirebilecek iken son iki yıldır alışverişlerimde alıcının Sanal pazar önrisini ürünü satamamak pahasına geri çeviriyorum. Malesef kıramadıgımız insanlar elbette oluyor ve onlara yardımcı olabilmek adına Mecburen istemeden bazı ürünleri satıyoruz. 22632307 nolu alısverişi İstanbulda gerceklestırdım ürünü gösterip paketledim ve ve kredi kartından Sanal pazar ile tahsil ettim. ürünüde kargoya verdim. alıcı zaten ürünü görüp onayladı.Sanal Pazar ise kargo teslım olmadı diye ürün bedelını bana odemedı. ben bu gün odeme yapıcam diye adama urunu ucuza verıyorum ve anlaşıyorum. sanal pazar ise kendi keyfi politikasını uyguluyor. kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmıyorum, başka ödeme yontemelri ve bu tarz siteler mevcut oraları kullanın. ayrıca Telefon desteğide yok normalde yasal zorunşuluk olarak telefon desteği olmalı ve bununla ilgilide şikayette bulunucam.

 • Kubilay05 Kasım 2013

  ciddi derecede Hizmet Kalitelerini Arttırmaları Gerek Ve Ayrıca Telefon Desteği Yok Bunun Mecburi Olması Gerek, Ben Gerekli Yönetmeliği Kanunu İnceliyicem Yanlış Hatırlamıyorsam Her Firmanın Bir Web Sitesi Ve Her Web Sitesinde İletişim Nuamraları Olmak Zorunda!

 • SanalPazar.com Temsilcisi05 Kasım 2013

  Değerli Üyemiz; Her gerçekleşen işlemin arka planında bir çok operasyonel işlem yapıldığı için şu aşamada telefon desteği maalesef verememekteyiz. İhtiyaçlara cevap verebilmek için yapılan her bir telefon görüşmesinin çok uzun zaman alması, toplamda hizmet verebildiğimiz üye sayısını olumsuz etkilemektedir. 11789714 numaralı işleminizde alıcı üye 31/10/2013 tarihinde işleme onay verdiği, ürünü teslim alan farklı kişi olduğu için 01/11/2013 tarihinde sesli teyit alınarak ödemeniz sistemdeki hesabınıza aktarıldığı görülmektedir. 11954196 numaralı işleminizde ise, alıcı üyenin 01/11/2013 tarihinde işleme onay verdiği, ürünü elden teslim ettiğiniz için 04/11/2013 tarihinde alıcınızdan sesli teyit alınarak ödemeniz sistemdeki hesabınıza aktarıldığı görülmektedir. Ayrıca belirtmek isteriz ki, sattığınız ürünleri alıcıya teslim ettiğinizi kanıtlayan herhangi bir fiziksel kanıt (kargo teslim belgesi, alıcı imzalı fatura vs.) olmadığından, alıcı ve ürün güvenliği adına bu teyitleri almaktayız. Saygılarımızla; SanalPazar.com

 • Kubilay04 Kasım 2013

  Aynı Sorun Başka sattığım Üründede Tekrarlandı! İletişimlerinde Telefon Yok Sadece Mesaj Yolu ile iletişime Geçebiliyorsunuz!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön