16 Eylül 2013

SanalPazar.com Her İlan Verenin İlanını Kontrol Etmeden Yayınlıyor!

Sanalpazar. com sitesinde sitenin kurallarına aykırı ilan verilmiştir. Bu ilanı görüp telefon almak için ilanda verilen kişiye tam 1200 TL yatırmamıza rağmen telefonumuz tarafımıza gelmemiştir.
Türkiye'de nam yapmış güvenilir olduğunu açıkça beyan eden bu site nasıl olur da kimlik/güvenlik doğrulaması yapmadan, verilen ilanın hukuken uygun olup olmadığını kontrol etmeden bu ilanı yayınlar.


Konu ile ilgili firmaya 4 kez mail yazmama rağmen en sonunda beni aradılar. İlanın uygun olmadığını kabul ettiler. Sitenin yoğunluğundan dolayı içeriğin incelenmeden yayınlandığını beyan ettiler. Mağduriyetimin Sanalpazar. com tarafından karşılanmasını bilgilerinize arz ederim.

Ahmet 314 Okunma

Cevaplar

  • SanalPazar.com Temsilcisi16 Eylül 2013

    Değerli Üyemiz, Şikayete konu ilan, tarafımızca yeniden incelenmiş ve hukuka aykırı nitelik taşıyan herhangi bir unsur bulunmadığını görülmüştür. Telefon görüşmemizde de belirttiğimiz gibi şikayete konu işlem, SanalPazar.com üzerinden gerçekleştirilmemiştir. Sizin de bildiğiniz üzere SanalPazar.com üzerinden yalnızca Cep Bekçisi sistemi kullanılarak gerçekleşen işlemler, Sanalpazar.com güvencesindedir. Sanalpazar Cep Bekçisi sistemi dışında, üyeler arasında gerçekleşen işlemlere taktir edersiniz ki müdahale edebilmemiz maalesef mümkün değildir. Bu doğrultuda satış gerçekleştirdiği tespit edilen satıcı üyelerin üyelikleri silinmektedir. SanalPazar Cep Bekçisi sistemini tekrar aktaracak olursak; 1) Alıcı, ürün bedeli ödemesini güvenli bir şekilde SanalPazar Havuz Hesabı'na yatırır. 2) Satıcı, ödemesi yapılan ürünü alıcıya kargolar. 3) Alıcı, kargoyu teslim aldığında üründeki tüm kontrolleri yapıp ürüne onay verir. Alıcının onayı ile birlikte SanalPazar Hesabı'ndaki ürün bedeli satıcıya aktarılır. SanalPazar üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde, ürün ve ödeme güvenliğinin sağlanabilmesi için Sanalpazar Cepbekçisi sistemini kullanmanızı önemle rica ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön