21 Kasım 2014

SanalPazar.com Satıcı Haklarını Korumuyor!

SanalPazar.com üzerinden satışını yaptığım 200 TL'değerindeki kullanılmamış, sıfır paketindeki kameram alıcı tarafından tam 15 gün sonra arızalı olarak geri iade edilmiştir. Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde "Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür.

Bu süre içerisinde, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. " maddesi bulunmaktadır. Alıcı bana SanalPazar.com üzerinden yolladığı mesajlarda ürünü kullanmış olduğunu, paketini eksik olarak yolladığını kabul eden mesajlar delil olarak kabul edilmelidir.

Utku 1.202 Okunma

Cevaplar

  • SanalPazar.com Temsilcisi24 Kasım 2014

    Değerli Üyemiz, Öncelikle 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmesine Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakkının bulunduğunu belirtmek isteriz. 34477225 numaralı alışverişinizde, alıcınız 17/11/2014 tarihi itibariyle ürünü iade edeceğini tarafımıza iletmiş olup, alışveriş sürecinin tamamlanması ve iade prosedürü başlatılması adına gerekli bilgi bu doğrultuda kendisiyle paylaşılmıştır. Ürünün tarafınızca teslim alınması sonrası, ''eksik ve hasarlı ürün teslimatı'' yapıldığını YARDIM/İLETİŞİM sayfamızdan bizlere ulaşarak bildirmeniz üzerine, sizlerle 5951071 numaralı mesaj üzerinden iletişime geçilerek gerekli bilgi verilmiştir. Konu ile alakalı olarak taktir edersiniz ki Sanalpazar.com olarak ürünleri fiziksel olarak görmediğimiz için yalnızca tarafımıza gönderilen ''Durum Tespit ve Hasar Tespit tutanakları'' doğrultusunda işlemlere yön verebilmekteyiz. Buna istinaden tarafınızdan içeriği eksik ya da kusurlu olarak ulaştığını belirttiğiniz ürün için kargo görevlisine ''Durum Tespit Tutanağı'' belgesi düzenletip düzenletmediğiniz hakkında bilgi istenmiş olup, bizlere herhangi bir tutanak iletmemeniz ve ibraz etmemenizden dolayı işleminiz iptal edilerek alıcınıza ödeme iadesi yapılmıştır. Saygılarımızla, Sanalpazar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön