09 Ocak 2015

SanalPazar.com Orijinal Olmayan Ürün İdesi!

37676669 kodundaki ürünün %100 orijinal parfüm olduğunu garanti vererek satış yapan "P***" isimli üye, tarafıma sahte ürün göndermiştir. Parfüm geldiği gibi öylece geri kargoladım.

Aşağıdaki tüketici hakları kanununa göre de karşı ödemeli olarak geri gönderdim.
İade edilen ürünün kargo ücreti kim tarafından ödenir? 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince alıcıların, ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

Kargo kabul edilmiyor, geri gönderiliyor ne yapacağım yardımcı olur musunuz?

Emrah 2.107 Okunma

Cevaplar

  • Emrah'ın Teşekkür Mesajı30 Temmuz 2015

    SanalPazar.com a ilgisinden ve sorunumu çözmelerinden dolayı teşekkür ederim.

  • SanalPazar.com Temsilcisi12 Ocak 2015

    Değerli Üyemiz, Öncelikle alışverişiniz sürecinizde yaşamış olduğunuz problemden dolayı üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca Tüketici kanunları gereği, cayma hakkı kapsamında iade kargo ücretinin satıcı üyelere ait olduğunu yinelemeliyiz. 37676669 numaralı alışverişiniz ile ilgili YARDIM/İLETİŞİM sayfamız üzerinden yapmış olduğunuz geri bildirim üzerine sizlerle 6136610 numaralı mesaj üzerinden iletişime geçilerek gerekli bilgilendirme yapılarak destek sağlanmıştır. Bu doğrultuda satıcı üyeden sizler adına destek talep edilmiş ve satıcınız tarafından, iade kargonun teslim alınması sonrası sürecin sonlandırılacağı ve alışverişe yön verileceği belirtilmiştir. Sizlerle iletişim halinde olduğumuz mesaj üzerinden sürecin takibini sağlayabileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Sanalpazar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön