SanalPazar.com İptal Ettiğim Ürünün Bedelini Ödemiyor!

Ali Ç. |

28.04.2015 tarihinde 18011230 ürün kodlu Codegen mx600 marka 129,90 TL fiyatında olan üründen iki tane satın aldım fakat satıcı ürünü ilanda belirttiği tarihlerde göndermediği,
göndereceğim ve sizi bilgilendireceğim dediği gün hiçbir mesajıma cevap vermemesi üzerine 30.04.2015 tarihinde yani iki gün sonra ürünü iptal ettim.

O tarihten bu yana "Bana Özel" sayfamda ürün bedeli kartınıza iade edilmiştir yazmasına rağmen kartım param iade edilmemiş mağdur durumda kaldım.
Bana banka kartından alışveriş yaptığım için 7 ila 10 iş günü içerisinde paramın ödeneceği mesaj yoluyla iletilmiş ancak bugünle beraber 14 iş günü geçmesine rağmen param hala iade edilmemiştir.

Etiketler :

Üyelik Çıkış/İptal Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali Ç.
  26 Mayıs
  17:37

  Gönderdiğiniz ekran görüntüsü bankanın talimatınızı aldığına dair bir yazıdır. Dekont vs. Değildir. Ayrıca yazıdaki tarih 04.05.2015 tarihlidir. 12.05.2015 te göndermiş olsanız bile bugün 10 iş günü geçmiş oluyor ve param hala kartıma gelmedi. Banka ile görüştüm sizin bana para iade ederken bir hata aldığını söylendi ben bunu defalarca mesaj sisteminizden yazdım ancak bana cevap yazan arkadaş durumun ciddiyetinden uzak, samimiyetsiz ve çözüme yönelim hiçbir eğilimde bulunmamıştır. Söyledim arayım Yapı Kredi Pos birimini bir hata alıp almadığınızı sorun dedim onu da yapmadınız. Banka ile görüşmediniz. Avukatım ile görüştüm bankadan harcama itirazı yapabileceğimi dava açmaya gerek olmadığını sürecin uzamaması için bankaya dilekçe vermemi istedi. Harcama itirazı dilekçemi yazdım ve bankaya vereceğim onlar artık hallederler. Buradan SanalPazar.com ile alışveriş yapacak insanlara uyarım; kesinlikle ve kesinlikle başka bir yerden ürün alın. Daha büyük daha güvenilir siteler var. Hatta adını vereyim, Hizlial.com\'dan alışverişlerim 1 kere bile sorun çıkarmadılar her zaman ilgili telefonuma çıkarlar ne gerekirse yaparlar o kadar iyi insanlar Bunlardan uzak durun. 20 30 lira fazla verin daha iyi bir yerden alışveriş yapın.

 • 26 Mayıs
  16:28

  Değerli Üyemiz,

  Öncelikle satıcı üye ile yaşamış olduğunuz problemden dolayı üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

  İşlemin sistem üzerinde iptal edilmesi sonrası ödeme iadeniz tarafımızca 12/05/2015 tarihinde başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bankanızın yoğunluğuna bağlı olarak yapılan iadeyi hesabınızda görmeniz, iadeyi izleyen 7 ila 10 iş günü kadar sürebilmektedir. (İş günlerine hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir.)

  YARDIM/İLETİŞİM sayfamız üzerinden yapmış olduğunuz geri bildirim sonrası sizlerle 6467476 numaralı mesaj üzerinden iletişime geçilerek ayrıntılı bilgi verilmiş olup, yapılan iadeyi belgelemek amacıyla ayrıca iade ekran görüntüsü iletilmiştir.

  Saygılarımızla,
  Sanalpazar.com

 • Ali Ç.
  22 Mayıs
  21:45

  Evet, SanalPazar.com\'dan yanıt geldi.
  Tam da tahmin ettiğim gibi kendilerini bu işin içinden sıyırmak için konu ile ilgili daha fazla ilgilenmeyeceklerini söylediler. Ceplerinde hala benim param duruyor. Banka ile görüşmelerim ve bankadaki işlem sonuçlarının kayıtları olduğu gibi duruyor. Bütün kanıtlarım ve delillerim ile kendilerini avukatıma sevk ediyorum. Bu kadar küçük bir meblağ için uğraştırıyorlar insanı ama benim hakkımdır 1 kuruş dahi bırakmam. Kendilerini bu ülkenin yasaları olduğuna inandıracağız. Bankayı ve pos birimini bir kere dahi aramamışlar sorun değil bankam ile görüşme halindeyim kendilerinde pos hatası olduğunu ve paranın hesaplarıma geçmediğini bizzat söylediler. Bundan sonra yargı konuşacak, örnek olsun ders olsun kimsede bir lira dahi hakkınızı bırakmayın.

 • Ali Ç.
  22 Mayıs
  20:19

  Banka ile ikinci kez görüştüm.
  Bana SanalPazar.com\'un bedeli ödemeyi denediklerini ancak pos ödemesinde sorun olduğunu ve ödemenin gerçekleşmediğini söylendi. SanalPazar.com ise bana mesajlarda sürekli gönderdikleri ekran görüntüsünü kanıt olarak gördüklerini söyleyip işin içinden sıyrılma gayreti göstermekte sorun ile ilgilenmemektedir. Bana yolladıkları ekran görüntüsünde açık bir şekilde bedelin hesabıma aktarıldığı yazmıyor. Sadece bir dilekçeden ibaret. Bankadan rica ettim SanalPazar.com\'u arayıp bilgilendirmesini istedim ancak onların değil SanalPazar.com\'un kartımın ait olduğu bankanın pos BİRİMİ\'ni araması gerektiğini söyledi. Ben mesaj ile bunu sanalpazar\'a ilettim. Çok ilgisiz, bankayı bir kere bile aramadan hatanın yaşanıp yaşanmadığını bilmeden \"biz ödedik ne yapalım\" anlayışı içerisindeler. Halbuki 1 kuruş bile para ödememişler. Banka kendisi söylüyor pos cihazlarında veya terminal\'de hata olmuş olabilir arıza olmuş olabilir diyor bizim pos BİRİMİmizi arasınlar diyorlar. Sanalpazar gerçekten ağızda kötü tat bırakan bir firma. Bundan sonra kesinlikle alışverişim olmayacak kendileri ile.

 • Ali Ç.
  22 Mayıs
  19:13

  SanalPazar.com ile mesaj yolu ile görüşüyoruz. Bana bankanın paramı kartıma aktardığına dair bir ekran görüntüsü verdiler ancak bankayı aradığımda ekran görüntüsü tarihinde 3 defa ödeme denemeleri yapmalarına rağmen pos ödeme hatası aldıklarını bu yüzden parayı kartıma aktaramadıklarını söylediler. Ben de SanalPazar.com\'a bankayı arayıp hata alındığını ve duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledim çünkü benim kanadım da yapabilecek birşeyim kalmadı. Banka karşı tarafın (sanalpazar.com) pos hatası aldığını ve ödemeyi bu yüzden gerçekleştiremediğini belirtti. İşin bu kadar karmaşıklaşması ve uzaması benimde hoşuma gitmiyor ancak paramı hala alamadım. SanalPazar.com yönetiminden durum ile alakalı biraz ilgi bekliyorum. En azından bankayı arasın ve durumu söylesin bilgi alsınlar istiyorum ama bana mesajlarında sürekli bankayı aramamı söylüyorlar, biz parayı gönderdik diyorlar. Bankayı aradığımı ve alınan hatayı paranın aktarılamadığını defalarca belirttim. Umarım gereken ilgi ve alakayı gösterirler.