SanalPazar.com Ayıplı Mal Satıldı!

Ramazan K. |

SanalPazar.com internet sitesinden aldığım iki hafta sonra kırık ve faturasız elime ulaştı. Ürünü Ayıplı mal sıfatı ile satıcıya geri gönderdim satıcı ürünü teslim aldı. SanalPazar.com para iade talebimi gerçekleştirmek için ürünün hasarlı çıktığını ispat etmemi istedi. Tüketicinin korunmasına dair kanun gereğince ayıplı malda ispat yükümlülüğü satıcıya aittir. Paramı geri alıncaya kadar 1 ay uğraştırdılar beni. SanalPazar.com zannımca satıcının tarafını tutuyor, tüketiciyi mağdur ediyor.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme / Yönlendirme Eksik Kusurlu Ürün/Hizmet Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 28 Kasım
  18:10

  Değerli Üyemiz,

  Öncelikle iade sürecinin uzun sürmesinden dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

  SanalPazar olarak taraf tutmadığımızı önemle belirtmek isteriz. Satıcı ve alıcılarımıza hem kurallar hem de tüketici haklarının yasaları nezdinde yanıt vermekte, süreçler hakkında bilgi vermekteyiz. Bu noktada yapmaları gerekenleri tarafsız şekilde kendilerine iletmekteyiz.

  SanalPazar ile olan yazışmalarınızda da aktarıldığı gibi süreç "Hasar Tespit Tutanağı" nın tarafımıza geç ulaşmasından kaynaklı uzamış ancak işlem sizin lehinize sonuçlandırılmıştır. Şunu da belirtmek isteriz ki Sanalpazarın ürünleri hiçbir aşamada göremediğini belirtmek isteriz. Tüm iade işlemlerinde ürünün hasarlı olduğunu durumlarda alıcılarımızdan tutanak talep edilmekte ve satıcının itirazı karşısında bu tutanağı kanıt olarak sunabilmekteyiz. Sizin işleminizde de satıcınız, tutanak olmadığı sürece iade işlemine onay vermeyeceğini belirtmiş ve tutanağın ulaşmasının ardından iade işlemine onay vermiştir.

  Saygılarımızla,
  SanalPazar