02 Ağustos 2014

SanalPazar.com 0 Satılan Ürün Kullanılmış Olarak Geldi!

23.07.2014 tarihinde 27543766 numaralı işlemle Hakanbky rumuzlu kişiye 0 (hiç kullanılmamış) bir saat sattım. Kendisi daha önce aynı marka ve tarzda saatleri kullandığını belirtmiştir. Kargo alındıktan 2. günün sonunda ilk önce ürünümde kusur bulmaya çalışarak Casio'dan anlayan tanıdığına göstereceğini daha sonraki gün de saati 1 saat taktığını ve kolunda alerji yaptığını söyleyerek 9 aldıktan ~7 gün sonra iade etmiştir doğal olarak.

Ancak siteye 0 olan ürün kullanıldığından dolayı 2. el olmuştur ve fiyatı düşmüştür ne yapabilirim diye sorduğumda kıvrak cevaplar verilmiş ve sorduğumdan başka şeyler altı çizilerek cevaplanmıştır.

Benim sorumun kesin bir cevabı ya da gidiş yolu cevaplanmamıştır

Mustafa 1.022 Okunma

Cevaplar

  • SanalPazar.com Temsilcisi05 Ağustos 2014

    Değerli Üyemiz, Öncelikle belirtmek isteriz ki, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmesine Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakkına sahiptir. Size 5571411 numaralı mesajımızda da ilettiğimiz gibi, 27543766 numaralı ürünü kargodan aldığınızda, gerekli kontrolleri yaparak, yanlış ürün/eksik ürün/ hasarlı ürün durumu var ise tutanak tutturmanız gerekmektedir. Sizden istenen, kesinlikle “Hasar Tespit Tutanağı” değil, “Durum Tespit Tutanağı” dır. Durum Tespit Tutanağı’nın tanımı aşağıdaki gibidir. Durum Tespit Tutanağı : Kargoda herhangi bir hasar belirtisi olmadığı halde, müşterinin isteği üzerine, müşteri nezaretinde yapılan içerik tespit belgesidir. Ancak tarafımıza herhangi bir belge iletmediğiniz ve iadeye onay verdiğiniz görülmektedir. Saygılarımızla, Sanalpazar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön