12 Eylül 2013 #2008174

SanalPazar.com'un Açık Artırmalarındaki Şüpheler!

Sikayetvar.com aracılığı ile SanalPazar.com'a soruyorum ve cevabını bu site aracılığı ile istiyorum. Daha öncede buradan açık artırmadaki haksızlıkları dile getirmiştim. Şikayetlerimi okuyanların aklına "-bu işte bir art niyet var" gibi bir şey gelmesin ve şikayetimi de delillendirmek için bunu sunuyorum.


Tarih: 12 Eylül ve açık artırmanın kapanış saati 12:00
Belli üyelerin kasıtlı olarak verdikleri teklifler. Kasıtlı diyorum hiç kimse parasının düşmanı değil. Herkes bilir ki vereceği her teklif cebinden çıkacak. Saat: 08:05 itibari ile:
Egecebirce: 37 Teklif
ebruakbga: 86 Teklif
mardin22: 31 Teklif
Shahrisabz: 95 Teklif


Bilmeyenler için her bir teklif 1 TL'dir.
Soruyorum nasıl bir adalet. Nasıl bir hakkaniyet?

Ensar 273 Okunma

Cevaplar

 • Sanalpazar Temsilcisi19 Eylül 2013

  Değerli Üyemiz, Öncelikle herhangi bir üyenin manipülasyon (sahte üyelik ile fiyat artırımı) yaptığından şüphelendiğimizde ya da başka üyeler tarafından şikayet aldığımızda, üyelik doğrulama bilgileri üzerinden ilgili üyeye ulaşmakta ve kişi bilgilerini teyit ederek kontrol sağlamaktayız. Sizinde belirttiğiniz üzere teklif verilen ekranda silinen üyelikler gözükmektedir. Üyelikleri silinen üyeler teklif vermeye devam etmemektedir. Bu doğrultuda teklif vermeye devam eden bir üye mevcut ise YARDIM/İLETİŞİM bölümünden bilgi vermenizi rica ederiz. Saygılarımızla, SanalPazar.com

 • Ensar18 Eylül 2013

  Boş ve anlamsız ve tutarsız, geçiştirme maksatlı bir açıklama. Her gün şikayet yazsam yine bu çık artırma işi çözülmez. Zaten yazdıklarımın çoğunu bu sitenin yöneticileri engelliyor.

 • Ensar14 Eylül 2013

  Sayın Sanalpazar. com Açık artırmada bazı üyeler kasıtlı olarak teklifi yükseltiyor. Ve sizin tarafınızdan bu üyeler yasaklanıyor ve teklif verenlerin altında İptal Edilen Teklifler kısmında bunlar görünüyor. Bunu fark etmeniz güzel. Teşekkür ederiz. Ama işin ilginç yanı bu kişiler yasaklı olmalarına rağmen hala teklif verebiliyor ve fark edilip silinseler dahi verdikleri tüm teklifler geçerli sayılıyor. - - İptal edilen üyeler nasıl hala teklif verebiliyor yasaklanmadan önce verdikleri tekliflerin de geçersiz sayılıp teklif rakamının düşmesi gerekmiyoru mu?

 • Sanalpazar Temsilcisi13 Eylül 2013

  Değerli Üyemiz, Öncelikle yazdığınız bazı cümlelerin (Kasıtlı diyorum hiç kimse parasının düşmanı değil. Herkes bilir ki vereceği her teklif cebinden çıkacak Bilmeyenler için her bir teklif 1 TL'dir.) tüm okuyucular tarafından yanlış anlaşılmaması adına şunu belirtmek isteriz; Sanalpazar.com’a üye olmak ve açık artırmalarda teklif vermek tamamen ücretsizdir. Ancak verdiği teklif/ler sonucunda ürün kazanmış üyeler, açık artırmayı kazandığı tutar üzerinden ödeme yapmakla yükümlüdür. 3 defa ürün kazandığı halde ödeme yapmayan üye ise Sanalpazar.com’da teklif verme hakkını kaybeder. Sanalpazar.com’un düzenlediği 1 TL’den başlayan açık artırmalara katılabilmek için üyelik doğrulama şartı mevcuttur. “Üyelik Doğrulama” işlemi, T.C. Kimlik Numarası girişi, SMS gönderimiyle aktivasyon ve e-posta aktivasyonu ile tamamlanmaktadır. Üyelik Doğrulama adımlarının tümünü tamamlamamış üyeler, bu açık artırmalara teklif veremezler. Üyelerimizin, hangi ürüne, hangi zaman zarfında ve kaç adet teklif vermesi gerektiğiyle ilgili bir karar vermemiz ve bu karara bağlı olarak bir kısıtlama getirmemiz maalesef mümkün değildir. Zira üyelerimizin gün içerisindeki internet kullanım zamanları değişiklik göstermektedir. Her üyenin, müsait olduğu zaman aralığında ve ödeme yapabilecekleri fiyat aralıklarında teklif verdiklerini düşünüyoruz. Zaman zaman tabii ki bizim de aksini düşündüğümüz durumlar oluşabilmektedir. Herhangi bir üyenin manipülasyon (sahte üyelik ile fiyat artırımı) yaptığından şüphelendiğimizde ya da başka üyeler tarafından şikayet aldığımızda, Üyelik Doğrulama bilgileri üzerinden ilgili üyeye ulaşmakta ve kişi bilgilerini teyit ederek kontrol sağlamaktayız. Dolayısıyla sizin ilettiğiniz üyelikler de kontrol edilmiş ve yalnızca “ebruakbga” isimli üyenin doğrulama bilgileri teyit edilemediği için üyelik iptali gerçekleştirilmiştir. Ancak belirttiğiniz diğer üyeliklerde herhangi bir sorun tespit edilememiştir. Teklif sayısının ve teklif verme zamanının, üyenin manipülasyon yaptığıyla ilgili bir gösterge olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Umarız, yaptığımız açıklamalar doğrultusunda bundan sonraki şüphelendiğiniz durum ya da üyelikleri, Sanalpazar.com ana sayfasındaki YARDIM/İLETİŞİM bölümünden bizlere iletmeye devam edersiniz. Zira sistemimiz içerisindeki bazı üye adı veya işleyişlerle ilgili bilgileri, başka platformlarda paylaşmayı tercih etmemekteyiz. Ayrıca bu platformda belirttiğiniz telefon bilgisiyle size ulaşılamamaktadır. Bize iletişim bilgilerinizi iletmeniz halinde size canlı yardımda da bulunabileceğimizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, SanalPazar.com

 • Ensar13 Eylül 2013

  Merhaba Sayın Sanalpazar. com Bu site aracılığı ile gerek şahsım ve gerekse diğer şikayet edenlere niçin ya sitenizin İLETİŞİM sayfası aracılığı ile yada direk telefonla bilgi veriliyor. Bu sitede açık artırma ile ilgili şikayetlere yukarıdaki şekillerde bilgi verilmiş. Halbu ki o şikayetlerin okunması sayısı ve bazı destekleyenleri var. Yani özel olmaktan çok genel olan bir durum var. Hal böyle iken niçin alenen bilgi verilmiyor. Cevabınızı buraya yazın herkes okusun. Eğer haksız yere şikayet ediyorsam bunu delillendirin bende mesajlarımı geri çekeyim. Gerekirse özür dilerim. Ama ben davamda haklıyım. Eskiden ürün almak için takip ediyordum ama şimdi haksızlıkları gün yüzüne çıkarmak için.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön