13 Eylül 2014 #2686700

Sanalpazar Site Yönetimi Açık Açık Mağdur Ediyor!

25.08.2014 tarihinde "smille42" isimli sanalpazar.com üyesi tarafından satın alınan ürünümün işlemleri sözleşme gereği bugüne kadar tamamlanması gerekiyordu. Ürün bedelinin hesabıma aktarılması için satış işlemleri adına beklenen tüm sürenin fazlasıyla geçmesine rağmen, sanalpazar.com kendi üyelerine telefonla ulaşamadığını öne sürerek satılan ürün bedelini yaklaşık 20 gündür alıkoyduğu gibi yaklaşık 2 bin TL civarındaki ürünümün tarafıma geri teslimini de sağlamıyor.

Adil 633 Okunma

Cevaplar

  • Adil18 Eylül 2014

    Sitesi (sözleşmede geçen tabirle site diye anılıyor) aracılığıyla komisyon ücreti karşılığında satmış olduğum ürünümün karşılığında alıcıdan aldığı ürün bedelini hesabıma göndermediği ya da ödemesini alarak bana sattırdığı ürünümü tarafıma geri göndertemeyen Sanalpazar.com tarafından; kendileri tarafından aşağıdaki taahhütnamenin, beyanname adı ile sözleşme ve yasalara aykırı olarak tarafıma imzalatılmaya çalışılması adi bir suç değil midir? (Hukuksuz taahhütnamenin içeriğini lütfen dikkatle okuyunuz.) -- Alıcıya mevcut iletişim bilgilerinden ulaşılamadığından, ürün bedelinin belirlemiş olduğum banka hesabıma transfer edilmesini, bu satış işlemi nedeniyle alıcı ve/veya kart sahibi tarafından banka/kredi kurumları ve/veya resmi mercilere yapılacak türlü itirazın/ödeme itirazının sorumluğunun tarafıma ait olduğunu, Sanalpazar’ın bu işlem nedeniyle zarara uğraması halinde, zararın tamamını Sanalpazar’ın ilk talebinde derhal karşılayacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

  • Sanalpazar Temsilcisi17 Eylül 2014

    Değerli Üyemiz, SanalPazar'da prosedürlerimiz gereği, kargo bilgilerinin hatalı olduğu, ürünün farklı bir kişi tarafından teslim alındığı, teslimat sürecinin kargo bilgileri ile takip edilemediği işlemlerde alıcılardan sesli teyit alınmasının ardından para transferi gerçekleştirilmektedir. İşleminiz ile alakalı olarak, kargo sürecinin takip edilememesi nedeniyle alıcınıza bir çok kez iletişim numarasından geri dönüş sağlanmasına rağmen ulaşılamamış olup, sistemlerimiz üzerinden alıcı üyeye iletilen mesajlara da herhangi bir yanıt alınamaması nedeniyle işleminize yön verilememiştir. Ayrıca YARDIM/İLETİŞİM sayfamızdan yapmış olduğunuz geri bildirim üzerine, 5715227 numaralı mesajdan tarafınıza süreç hakkında gereli paylaşımda bulunduğumuzu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda sizlere yönlendirmiş olduğumuz ''Bireysel Satıcı Beyanı'' adlı belgede yer alan bilgileri doldurarak tarafımıza yönlendirmeniz durumunda para transferi işleminize yön verilecektir. Saygılarımızla, Sanalpazar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön