03 Mayıs 2013 #1776253

Sanalpazar Kayıtsız Telefon!

Sanalpazar. com satıcılarından degermedya (K** D**) üye adlı şahısdan imei kayıtlıdır diye onay aldığım telefonum, üzerinden 2 ay geçmesinden sonra kayıtsızdır uyarısıyla kapanmak üzere. Sanalpazar müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğimde de bana sadece yasal süreçte yanımda olduğunu söyleyen geçiştirmelik ve otomatik mesajlar atılmaktadır.


Böyle bir satıcıya öncelikle onay veren ve kişilerin yorumlarında değişiklik yapmaya izin vermeyen sanalpazar. com dan şikayetçiyim. Ben ve benim gibi mağdur durumda olan kişilerin sosyal medyada ve diğer yasal yollarla hakkımızı arayacağımızı bildirmek istedim. İmei kaydı için gerekli ücretlerin karşılanmasını talep ediyorum.

Sertan 409 Okunma

Cevaplar

 • Sanalpazar Temsilcisi15 Mayıs 2013

  Değerli üyemiz, Gerçekleştirmiş olduğumuz inceleme sonucunda şikayetinize konu olan siparişinize ilişkin ürün faturasının tarafınıza satıcı tarafından gönderilmemiş olduğu, ancak bu duruma rağmen işleminize onay verdiğiniz tespit edilmiştir. Onayınıza istinaden ürün bedelinin satıcıya aktarılmış olmasına rağmen, Üyelerimizden gelen şikayetler doğrultusunda satıcıya ait üyelik derhal askıya alınmış ve destek sağlanıncaya kadar satış faaliyetlerine izin verilmeyeceği kendisine beyan edilmiştir. Sanal Pazar üyeliğiniz üzerinden talep etmeniz durumunda, başlatacak olacağınız hukuki sürece katkı sağlayabilmesi için kaşe ve imzalı bir belge tarafınıza ulaştırılacaktır. Bildiğiniz üzere SanalPazar, zaman zaman gerçekleşen kampanyalar dışında ürün satışı yapmamaktadır. SanalPazar sadece, üyelerimizin buluşup alışverişlerini gerçekleştirdikleri bir satış platformudur. Bu nedenle SanalPazar'da tüm alışverişler Cep Bekçisi sistemi ile bilginize sunmuş olduğumuz şekilde gerçekleştirilmektedir: 1) Alıcı, ürün bedeli ödemesini güvenli bir şekilde SanalPazar Hesabı'na yatırır. 2) Satıcı, ödemesi yapılan ürünü alıcıya kargolar. 3) Alıcı, kargoyu teslim aldığında üründeki tüm kontrolleri yapıp ürüne onay verir. Alıcının onayı ile birlikte SanalPazar Hesabı'ndaki ürün bedeli satıcıya aktarılır. Benzer bir sorun ile karşılaşmamanız için tarafınıza ulaşan siparişlerinizi kontrol ederek teslim almanızı, özellikle tarafınıza faturasız ulaşan ürünlerde para transferini Bana Özel-Aldıklarım sayfanız üzerinden durdurarak iade sürecini başlatmanızı önemle rica ederiz. Saygılarımızla, SanalPazar

 • Sertan13 Mayıs 2013

  hala çözüm bulunamadı. Satıcıya ve sanalpazara çözüm için verdiğim 1 hafta süreç doldu. Yasal süreç için başvurumu yarın yapıyorum. Destek veren herkese teşekkürler.

 • Sanalpazar Temsilcisi06 Mayıs 2013

  Üyemize ulaşılmış ve konu hakkında bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, SanalPazar

 • Sertan06 Mayıs 2013

  Bu şikayetin cevabını sadece kişisel olarak kabul etmiyorum. Yaptığınız açıklamayı şikayetvar.com sitesi üzerinden cevaplarsanız bu mağduruyeti yaşayan binlerce insana cevap niteliği taşıyacaktır. Lütfen açıkça buradan yazınız. Teşekkürler

 • Sanalpazar Temsilcisi06 Mayıs 2013

  Üyemize "İLETİŞİM" bölümünden konu hakkında bilgi verilmiştir. Saygılarımızla, SanalPazar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön