29 Ocak 2014 #2263326

Sanalpazar 1 TL' den Açık Artırmada Sorun Var!

27-01-13 tarihinde 14687302 kodlu ürün için sanal pazarın kendi yaptığı açık artırmada son saniyede udem58 adlı üye 4 teklif vermiştir.hatta son 2 teklif rakamı aynı olup birisi benim teklifin önünde diğeri arkasında olmak üzere son teklif rakamı 1107 tl dir.


1 saniyede 4 teklifin imkansız olması nedeniyle SanalPazar açıkçası düşük fiyattan giden açık artırmalara son saniyede müdahale ettiğini düşünüyorum. İtirazlarımdan sonra 2.sıradan gösterilen benim teklif 3.sıraya düşürüldü. İtirazlarıma önce bu kullanıcının otomotik teklif artırma seçeneğini kullandı denildi fakat bu açık artırmada bu seçenek yok. Sonraki itirazlarıma yanıt dahi verilmedi.1 tl den açık artırmanın hileli yapıldığını düşünüyorum.

Muhammet 350 Okunma

Cevaplar

  • Muhammet30 Ocak 2014

    1tl lik açık artırma kurallarında "bir üye farklı bilgisayarlardan giriş yapıp telif verebilir" şeklinde kural göremedim. Bu herhalde sizin bazı özel üyelerle paylaştığınız gizli kurallardan biri herhalde. İşinize gelecek şekilde SONRADAN KURAL EKLİYORSUNUZ!! Farklı browserlardan giriş yapmayı önlemek için çalışma başlatacağınızı söylemişsiniz. Demekki durumun doğru olmadığını, HATALI, USÜLSÜZ olduğunu kabul ediyorsunuz ki buna karşı çalışma başlatıyorsunuz. Eyleminiz benim mağdur edildiğimi hakkım olanı verilmediğini gösterilmektedir. Ayrıca aynı anda farklı bilgisayarlardan aynı üye giriş yapabiliyorsa sizin sitenizin GÜVENLİK AÇIKLARI nın olduğunu gösterir. Kredi kartı ile alışveriş yapılan bir sitede böyle güvenlik açıklarının olması düşündürücüdür. (DİĞER HİÇBİR ONLİNE ALIŞVERİŞ SİTELERİNDE BÖyLE BİR DURUM YOKTUR) Benim udem58 adlı üyeyle istersem iletişime geçip sorgulayabileceğimi yazmışsınız. Sitenizde üyeler birbirleri ile iletişime geçemez. SAdece üyeler satıcılar ile görüşebilir. O üye satıcı/dükkan sahibi olmadığı için mümkün değildir.(KENDİ SİTENİZİN İŞLEYİŞİNDEN BİHABER olduğunuzu gösteriyor) Daha önce de bana udem58 adlı üyenin "otomotik teklif artırma seçeneğini kullandı" şeklindeki cevabınızla da bunu gösterdiniz. Sanalpazar GÜVENLİK AÇIKLARININ(yukarıdaki kendi cevapları bunu gösteriyor) olduğu, kendileri veya bazı özel üyelerine ÖZEL AYRICALIKLAR tanındığı herhangi bir olumsuz durumda İLGİLENMEYEN, olayı geçiştiren, ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞAN bir online alışveriş sitesidir. Kullanıcıların dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.

  • Sanalpazar Temsilcisi30 Ocak 2014

    Değerli Üyemiz; Öncelikle belirtmek isteriz ki; açık artırmaların son saniyeleri, her zaman en yoğun teklifin verildiği zaman dilimleridir. Verilen her teklif, arka planda önceliklendirilmekte ve sisteme yansıtılmaktadır. Dolayısıyla sizin teklif vermiş olduğunuz sırada başka bir üye farklı bir rakam için “Teklif Ver” butonuna basıyor olabilir. Sistem bu teklifleri çok küçük zaman dilimlerini gözeterek önceliklendirmektedir. Ayrıca bahsettiğiniz gibi bir üyenin farklı browserlar kullanarak ürün ya da ürünlere teklif vermesi mümkündür. Bu uygulamayı tüm üyeler gerçekleştirebilir ancak, eleştiriniz üzerine teknik ekibimize konu hakkında bilgi verilmiştir. Bu uygulamanın engellenmesi için bir çalışma başlatılır ise size de konu hakkında bildirimde bulunacağız. Ayrıca bahsettiğiniz gibi düşük fiyat sebebiyle, Sanalpazar.com olarak herhangi bir ürüne müdahale etmemiz mümkün değildir. Dilerseniz ürünü kazanan üyeye ulaşarak kişinin gerçekliğini öğrenebilirsiniz. Saygılarımızla; SanalPazar.com

  • Muhammet29 Ocak 2014

    Bu arada sanalpazarda üye adım hawk3429. bu şikayeti yazdıktan sonra teklifler sırasında 3. gösterilen teklifim 2. sıraya tekrar çıkarıldı. Bu da sanalpazarın açık artırmada istediği gibi sıralamayı değiştirdiğini gösteriyor. Ayrıca bana telefonla bilgi verileceğine dair mesaj gönderildi fakat arayan soran yok. Tamamen olayı geçiştirmek oyalamak örtbas edilmeye çalışılıyor. Kulllanıcılarla alay ediliyor oyun oynuyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön