29 Nisan 2013 #1769094

Sanalmarketim.com Kusurlu Ürün Değişimindeki Tutarsızlık!

Sanalmarketim üzerinden Samsung Marka S23A700D monitör satın aldım ve ürünü aldıktan 4 gün sonra üründe bir hata farkettim ve bunu firmaya bildirdim cumartesi günü olduğu için o gün kargo yapamadım akabinde pazartesi günü firmayı aradığımda ürünü servise götürüp iade ve değişim kararı almam gerektiği kullanılmış ürünlerde cayma hakkı bulunmadığı bilgisini aldım servise götürdüm ve ürüne iade değişim kararı çıksa bile bunu sanalmarketim üzerinden değil samsung üzerinden yapacaklarını bildirdiler bunu tekrar sanalmarketime bildirdiğimde ise "evet ya biz unuttuk samsung ürünlerinde değişim işlemleri bu şekilde oluyor kusura bakmayın isterseniz ürünün servis sürecini takip edebiliriz".

Adem 10.663 Okunma

Cevaplar

 • Adem30 Nisan 2013

  Servis sürecini çok iyi takip edemediğiniz ortada ürünün değişim kararı Samsung tarafından verildi 1. ve 2.onay verildi birkaç gün içinde sonuçlanıp para iadesi yada ürün değişimi gerçekleştirilecek 4447711 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz servis süreci tarafımızdan takip edilecekti ama konudan bihaber durumda olduğunuzu görüyorum. Benim size ve firmanıza karşı kızdığım kırıldığım tek nokta tutarsız verilen cevaplar ve ürün altına yazdığım iki olumlu eleştiriden sonra farkettiğim sorunu belirttiğim ve bir nevi sorduğum üçüncü ve olumsuz olarak değerlendirilebilecek eleştiriyi paylaşmamanız, hatırlarsanız sizin tehdit olarak gördüğünüz cümlede bu paylaşım gerçekleşmediğinde oldu hak verirsiniz ki insanların ürün hakkında yazdığım olumlu şeylerin yanında olumsuz şeyleride bilmelerini isterim bunun sebebide yanlış yönlendirmeye mahal vermiş olmamakla beraber yaşadığım şeyin benim ürünüme ait bir sorun mu yoksa modele özgü bir durum mu anlamaktı. Saygılarımla.

 • Sanalmarketim.com Temsilcisi30 Nisan 2013

  Sayın Adem A. Gerçeği yansıtan olumlu olumsuz yorumların hepsini yayınlamaya gayret ediyoruz. Onlarca satılan Samsung S23A700D monitör ile ilgili tek bir şikayet ya da olumsuz bir eleştiri gelmezken sizin taraftan hele hele bizim sektörde çalışan bir kişiden bunun gelmesi bizi fazlaca şaşırttı. Cayma hakkınız elbette var fakat ürünün satılabilirliği bozulmuş, günlerce özellikle de gözlük kullanılmış durumda iken iade şansı Samsung tarafından kabul edilmediği için biz de iade alamıyoruz. Eğer üründe bahsettiğiniz gibi problem var ise Samsung tarafından zaten onay verilecek ve gerekli işlemler yapılacaktır. Samsung teknik servis işleyişini belki siz de biliyorsunuzdur, diğer tüm servislerden çok daha sancılı ve bizleri zor durumda bırakacak şekilde işleyebiliyor. Bu durumla alakalı teknik servis elemanlarımız sizin duymak istediğiniz şeyleri söylememiş ve farklı bilgiler vermiş olabilirler, bunun için özür dileriz. Fakat biz ayıplı ya da sorunlu ürünü değiştirmiyor değiliz. Buradaki yaklaşımınız baştan sona firmamızı suçlamak ve zan altında bırakmak üzerine. Keşke bunları telefonla arayıp bizimle paylaşabilseydiniz, fakat siz öncesinde de belirttiğiniz gibi silahınızı sosyal medyada bizi zor durumda bırakacak şekilde kullanmayı tercih ettiniz. Biz onaltı yılık bir firma olarak bu tarz yaklaşımlardan dolayı ürünü iade alacak ya da prosedür dışına çıkacak bir firma değiliz. Yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğumuzu ve ürünle ilgili değiştirme - iade raporunu almanızı umut ettiğimizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla.

 • Adem30 Nisan 2013

  Birşeyi çok merak ediyorum. Neden ürünle ilgili yaptığım olumlu yorumları paylaşırken yaşadığım sıkıntıyı paylaştığım yorumu yayınlamıyor şirketiniz vede görüşmeler sırasında nasıl bir tutsrsızlık var ki ilk görüşmede servis değişim raporu verecek sonrasında iade değişim işlemi yapılacak dedikten sonra servise gittiğimde Samsung da bu durum farklı idi diyerek yön değiştiriyotsunuz son soru olarakta cayma hakkımı neden kullanamadığımı burdada açıklar iseniz sevinirim. Ben sizinle ve şirketiniz ile uğraşacak zaman bulamadığım için olayı yargılama safasına tanımıyorum. Komik olmanıza gerek yok mülkünüzü yada canınızı tehdit etmedim yaşadığım olayı sosyal medyaya yansıtmaktan bahsettim ve gördüğünüz üzere tehdit olarakda kalmadı avukatınıza bunuda bildirir iseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Sanalmarketim.com Temsilcisi30 Nisan 2013

  Sayın Yetkili, Samsung monitörlerin garanti işlemleri Samsung yetkili servisi tarafından yürütülmektedir. Üründe sorun olması durumda ürün yetkili servis tarafından değiştirilir ya da iade alınır. Değişim ya da iade raporu alınması için ürün yetkili servise yönlendirilmiş ve sonraki işlemlerin tarafımızdan yapılacağı bilgisi verilmiştir. Fakat ürün servisteyken müşterimizin de dediği gibi gerekli işlemlerin yine Samsung tarafından yapılacağı bilgisi alınmıştır. Şu anda ürün Samsung servisinde olup süreç teknik servisimiz tarafından takip edilmektedir. Ayrıca müşterimizin konuyla ilgili "sosyal medya çok kuvvetli bir silah ve bu silahı size doğrulamak istemem" biçiminde tarafımıza yapılan tehdit şirket avukatına iletilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön