Samsung Yetkili Servisi Ve Müşteri Hizmetleri Tarafından Yanıltıldım.

Murat Murat 04 Ağustos 17:30

Yaklaşık 20 gün önce İzmir Gaziemir Optimum Samsung yetkili bayisinden (Doğan Dayanıklı Tüketim Malları ltd. Şti) Çamaşır makinesi aldım. Makinemin 14 gün önce kurulumu yapıldı. Kurulum sırasında evde olan eşime ''Makine üzerinden çıkan kutuları atmayın. 7 gün içinde memnun kalmazsanız değişim veya iade hakkınız var. Kutuları bu yüzden saklayın'' denilmiş. Eski makinemde Samsung markaydı ve Eco Bubble özelliği vardı. Yeni makinemde bu özellik yok. Çamaşırlar sanki yıkanmamış gibi kokulu, yumuşatıcı dökülmemiş ve kireçli suda yıkanmış gibi sert ve soluk çıkıyor. Memnun kalmadığım için servisinde bilgilendirmesi üzerine Samsung Yetkili servisi olan Balçova servisinin numarasını aradım ama 10 kez aramama rağmen telefon açılmıyor. Samsung müşteri hizmetlerini aradım. Şikayetimi ve servisin verdiği bilgiyi sordum. Müşteri hizmetleri tekrar döneceğini söyleyerek kapattı ve tekrar arandığımda ''servis elemanımız ne bilgi verdiyse doğrudur ama servisi değil aldığınız bayiyi arayın'' denildi. Bunun Üzerine makineyi aldığım bayiyi aradım ve kesinlikle böyle bir uygulamalarının olmadığını, herhangi bir değişim ve iade yapmayacaklarını söylediler. Bunun üzerine tekrar Müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettim ve konuyu işleme aldıklarını söylediler. Müşteri hizmetleri dönüş yaptı ve böyle bir değişim yapamayacaklarını söylediler, bunu üzerine servisin neden 7 gün içinde memnuniyet garantisi adı altında değişim veya iade yapılabileceği bilgisini ilettiğini sordum. Tekrar servisle görüştüler ama yine bir çözüm üretilmedi, ayıplı mal olması durumunda değiştirebileceklerini söylediler, bu zaten yasal sorumluluğunuz bunun adı memnuniyet garantisi olamaz. Şu an Samsung ya yanıltıcı bir bilgi ile müşterilerini aldatıyor ya da var olan bir hakkımı kullanamıyorum. Memnun kalmadığım bir makineyi kullanmak zorunda kaldım ve tek suçum makineyi internetten değil de gidip bayilerinden peşin para ile almak oldu. Samsung'un bu çözümsüzlük anlayışı beni gerçekten markadan soğuttu.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Murat 08 Ağustos 21:39

Bugüne kadar sadece 7 gün içinde bayi iade alabilir kabul etmiyorlarsa biz aksiyon alamayız diyen müşteri hizmetleri, tekrar aradı ve biz iade alabiliriz ama %15 kesinti yaparak dedi ve yasal süreniz 7 değil 14 gündür dedi tamam dedim ama 14 günü geçmiş bulunuyorsunuz dediler. Ben iade talebimi 7. Gün söyledim ve işlemi başlatıp bu vakte kadar çözüm üretmeden beni oyalayan yine Samsung müşteri hizmetlerinin kendisi. Ama 14 gün yasal başvuru süremi oyalayarak geçmelerine sebebiyet verdikten sonra hukuki yollara başvurabilirsiniz demeleri Samsung marka ürün alacaklar için bir fikir versin.

Samsung Logo Samsung 04 Ağustos 18:04

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler