05 Temmuz
#12220808

Samsung TV’lerde Tarayıcı Sorunu

5 yıl önce Teknosa'dan Samsung UE40H6470 bir Smart TV ve başka bir marka Smart TV aldım. Zamanla Samsung TV’nin tarayıcısı bazı siteleri açmamaya başladı, bunun yanında tarayıcı sık sık kapanıp tekrar açılıyordu. Tarayıcıyı güncellemelerle bu sorunlar biter diye bekledim. Sonuçta karşımda dünya devi Samsung var diye düşündüm. Bu arada diğer televizyonumda (oda dünya devi bir marka desem anlaşılır) hiç sorun yaşamadım, hala bütün siteleri açıyor, tarayıcısı kapanmıyor. Samsung ise ne tarayıcısını güncelledi ne de açılmayan siteler açıldı.


Günden güne açılmayan site sayısı arttıkça arttı, ve artmaya devam ediyor, kapanmaların ardı arkası kesilmiyor. Samsung müşteri hizmetlerini aradım sıkıntılarımı anlattım, hiçbir çözüm bulmadıkları gibi, sorun olmadığını İddia ediyorlar. Uygulama marketinde başka bir tarayıcı olmadığından sorun devam ediyor. Anladığım kadarıyla siteler html ‘nin yeni versiyonları ile ve Flash Player kullandıkça Samsung tarayıcı buna uyum sağlamıyor, tarayıcı ne güncelleniyor, ne de yeni tarayıcı uygulaması sunuluyor.


Samsung bunu yeni televizyon satmak için bilerek yapıyor izlenimi ben de oluştu, çünkü şu an satılanlarda neden bu sorun yok sorusuna cevapları yok. Samsung mu? Bir daha yanından geçmem, bizim yerli markalarda bile böyle bir sorun yok.

Hamdi Hamdi 1.730 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hamdi28 Temmuz

    Şikayetlerin altına temsilci mesajı hemen yazılıyor ama 23 gün geçti hala çözüm merkezinden bir arama yok. Türkiye'de Samsung’un sadece adı var.

  • Samsung Temsilcisi05 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları