20 Ocak 2014

Samsung Televizyonumun Panel Arızası İçin Yüksek Ücret İstiyor!

2 yıl önce 40" babam için bir Samsung Led TV satın aldık. Ürün garanti süresince bir sorun çıkarmadı. Ancak, garantisi bittikten 2 gün sonra, görüntü gelmemeye başladı. Servisine götürdük, servis bize muhtemelen panelin yandığını, 1.000 TL olduğunu söyledi. Samsung firmasını aradığımızda müşteri yetkilileri yetkili olmadıklarını söylüyor.


Yetkili birine aktarmalarını istediğimizde de yapamayacaklarını söylüyorlar. Samsung'un müşteri hizmetleri zaten bir sorun. Daha önce aldığım bir ürünün aksesuarları için aradığımda da 2 kez şikayet kaydı oluşturdular. Ancak hala aranacağım. 9000 serisi Ultrabook ve Note 2 var onlarda da sorunlar yaşadım. Her eve bir Samsung girecek ama benim değil.

Namık 255 Okunma

Cevaplar

 • Namık04 Şubat 2014

  Hayatımın en büyük hatası TV'de SONY yerine Samsung, Ultrabookta Asus Yerine Samsung ve Telefonda Apple yerine Samsung tercih etmekti. Asla ve asla bu olaydan sonra ne tavsiye edeceğim ne de satın almayacağım.

 • Namık29 Ocak 2014

  Ben, ürünü garanti kapsamına aykırı kullanmadım, kullanmışsak bunu zaten tespit edersiniz, benim üzüntüm ürününüzün arkasında durmamanız ve satış süreci sonrasını ihmal etmeniz. note 2 ve ultrabookta da sizi aradım sorunumla ilgilenmediniz. Yası 25 ve üzeri olanlar hatırlayacaktır, bir zamanlar bir firma için garanti bitince çöpe atın denirdi. Sizin durumunuz su an bu söylemden farklı gözükmüyor, garanti biter ve 2 gün geçer panel arızalanır, 1.100 TL istenir, bu vicdana sığar mı? Resmen, garanti bitince öyle bır hata çıksın ki yaptırmak yerine garantili yeni ürün satın alınsın mantığına yönetiliyoruz. Bu durum için gereken yasal her yola gideceğim... Bu işin peşini bırakmayacağım.

 • Namık22 Ocak 2014

  Öncelikle iyi ki şikayetvar.com sitesi var, değilse Samsung Türkiye çözüm üretmemekle birlikte asla tüketicisine geri dönmemektedir. Garanti bittikten bir gün sonra paneli bozulan ve 1100 TL istenen bir üründen bahsediyoruz. Samsung şemsiyesine güvenerek bu ürünü almıştım ancak telefon görüşmesinden bir kez daha anladım ki bir daha bu firmanın ürünlerini tercih etmeyeceğim... Çözüm dedikleri de müşteri memnuniyeti adına değil, sadece aramış olmak ve buraya müşteriye cevap verildi yazılması için.

 • Samsung Temsilcisi22 Ocak 2014

  Sayın ilgili, Kullanıcımız adına yetkili birimler ile irtibata geçilmiştir. Kullanıcımızın cihazı garanti haricidir. Ürünün, kullanım kılavuzuna aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır. (Garanti kapsam dışı kalan cihazlar için ücretli bakım onarım desteği verilmektedir) Garanti harici durumlar, standart olarak tüm üreticilerde aynı şekilde uygulanmaktadır. Samsung Electronics olarak, sadece yetkili teknik servislerimizin vermiş olduğu raporlar doğrultusunda bilgi verebilmekteyiz. Yetkili teknik servislerimiz, cihazınızda garanti harici bir durum ile karşılaştı ise, farklı bir işlem tarafımızdan yapılamamaktadır.İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

 • Samsung Temsilcisi20 Ocak 2014

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.  Saygılarımızla,   Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön