sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Samsung Televizyon Uygulama İndirme Problemi

Erdi Erdi09 Ekim 09:50

25 gün önce aldığım 55TU8500 marka televizyonuma app bölümünden aldığım ilk günden beri uygulama indiremiyorum. Superonline ın en hızlı internetini kullanıyorum sitede yaşıyorum ve internet ağının gereken tüm bakımlarını yaptırdım. Samsung ile iletişime geçip TV'yi uzaktan erişim ile güncelledik. İnternet güvenlik ayarlarını değiştirmek beklemek açmak kapamak ve modem değiştirerek de dahil olmak kaydıyla her şeyi yapmamıza rağmen uygulama indiremedik. Samsung teknik servis geldi yeni aldığımız TV'mizi götürdü ve bize 43 inç eski model ama Smart özelliği olan bir TV bıraktı. 

Aynı Superonline'nin modemini kullanarak anında bir sürü uygulama indirdim ve bunu da videoya çektim. Yani günlerdir yaşadığım sorun internet kaynaklı değil yeni aldığım Samsung televizyonun problemi. Bana servisten geri dönüş yaptılar ve hala ısrarla problemin internet kaynaklı olabileceğini, denedikleri kendi atölyelerinde uygulama indirdikleri o zaman değişim ya da iade koşuluna uymadığını söylediler. Ben de onlara ısrarla emanet verdikleri eski televizyona aynı internet ağımı kullanarak bir sürü uygulama indirdiğimi bunu da videoya çektiğimi söyledim. Oysa ki aldığımız TV'ye ilk günden beridir uygulama indiremediğimiz için teknik servise verdiğimizi söyledim ve buna rağmen dalga geçer gibi artık indirebiliyoruz o yüzden iade ve değişim yapamayız herhangi bir işlem yapmadık televizyonunuza dediler. 

Şikayet ettiğim şey; üretilen televizyonda uygulama indirilirken bir aksaklık var. Buna da yazılım derler genellikle. Ben aynı interneti kullandığımda başka bir TV ile herhangi bir aksaklık yaşamadım ve doğal olarak da teknik servise gitmiş sıfır aldığım TV'yi istemiyorum. Ürünün değişimini istiyorum ve bana kendi iade sistemlerini anlatmaya çalışıyor telefonda. Bir sorun yaşamasak herhalde servis göndermezdik sıfır aldığımız televizyonu. Kaldı ki teknik servis eve gelip kendi de kontrol etti indirilemediğini gördü. Kesinlikle Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağım bugün/yarın. 

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Erdi 10 Ekim 10:51

Kesinlikle tercih etmenizi tavsiye ederim. Almayın bu televizyonu büyük kumar. Yardımcı olunmadı. Müşteri temsilcisi (9'u tıklayarak bağlanabilirsiniz) Ebru hanım' a ısrarla donanım problemi yaşamıyorum yazılım problemi yaşadık sıfır televizyonumuz güncellenip getirildi dememe rağmen "başka bilgi aktaramıyorum" diyor ve hiçbir şekilde Samsung ürünün arkasında durmuyor. Benim sıfır aldığım televizyonum hasta gibi hava değişimine gidip eve geldikten sonra mı çalışmaya başladı. Şikayetim donanımsal değil yazılımsal ancak kabul etmiyorlar. Yasal haklarımızı arayacağız.

profile-icon Erdi 09 Ekim 11:59

Şikayetimin tamamını okuduğunuzdan emin değilim. Her şikayetin altına yazılabilecek sabit bir yönlendirme mesajı atmışsınız. Ben zaten Samsung çağrı merkezi ve teknik servis ile görüşme halindeyim. Şikayetimin ve problemimizin en kısa sürede çözülmesini talep ediyorum. Eğer bu şekilde bir geri dönüş yapılmayacaksa müşteri olarak yasal haklarımı aramak mecburiyetinde kalacağım. Günlerdir mağdur ediliyorum. Ürün hatası kabul edilmiyor ve sanki hava değişimi geçirdi ürün artık düzeldi gibi cevap veriliyor. Söz konusu internet ağ bahanesi diğer ürünlerle yaşanmadı. Satın aldığım ürünle yaşandı. Ürün değişimi talep ediyorum.

Samsung Logo Samsung 09 Ekim 10:31

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Alper 15 Ekim 12:58  

  Aynı TV den aldım. Aynı sorun olduğunu gördüm. Call centeri aradım. Telefondan söylenenleri birebir yaptım. Şu an sorun yok.

 • profile-icon Yasin 15 Ekim 00:33  

  Merhaba Erdi bey. Aynı sorun bende var. 14 gün olmadığı için TV'yi değiştirme şansım var. Ne yapmamı önerirsiniz? Servis sonrası tamamen problem kalktimi ortadan. Bu yöntemimi denemeliyim.

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Yasin 15 Ekim 09:34  

  Peki servisin işleminden sonra sorun tamamen çözüldü mü?

  profile-icon Erdi 15 Ekim 02:07  

  Kesinlikle iade edin ya da değiştirin. Samsung kesinlikle yazılım problemini kabul etmiyor. TV’nizi teknik servis alıyor format atıyor yazılımını yapıyor size geri veriyor. Sanki sıfır değil de cihaz ikinci el. Bir kez çıktıysa hep çıkar. İade edin.

 • profile-icon Recep 10 Ekim 16:12  

  Abi tıpatıp aynı sorun bende de var ne yapacağımı bilemedim. Televizyonunuzu değiştirdiler mi dönüş yaparsanız sevinirim.

  • 3Yorum
  Cevapları Gizle (3) arrow
  profile-icon Erdi 12 Ekim 20:56  

  Farklı farklı 2 operatör 3 modem denedik. Hiç biri olmadı. Uzaktan erişimle destekten sonra da olmadı. Servise gitti yazılım atıldı ve düzeldi. Yani Samsung'un sıfır TV'lerinde kabul etmek istemedikleri yazılım problemi var.

  profile-icon Recep 11 Ekim 22:29  

  Abi telefonun kendi internetini televizyona bağlamayı denediniz mi ben denedim indirebildim en sonunda. WiFi ile inmiyor ama

  profile-icon Erdi 10 Ekim 23:49  

  Televizyonumuzu değiştimedikleri gibi "yazılım" kelimesini dahi kullanmıyorlar. Cihazınızda donanımsal arızaya rastlanmadı o yüzden kullanmaya devam edin diyorlar. Hatalarını kabul etmiyorlar. Yasal hakkımızı arayacağız. TV için değil artık bu durum

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler