30 Kasım 2019
#13089668

Samsung Rt60Kzrsl Buzdolabı Su Akıtıyor!

Eylül 2013 tarihinde almış olduğumuz Samsung Rt60kzrsl model buz dolabımız Garantisi bittikten hemen sonra su akıtmaya başladı. Gelen servis ana kart arızası olduğunu söyledi ve 430 TL parça ücreti talep etti. Parça değiştikten 5-6 ay sonra tekrar aynı arızadan dolayı servis çağırmak zorunda kaldık. Servis dolabımızın elektronik parçalarını kontrol ettiğinde arızalı parça olmadığını bu su akıtma sorununun kanal tıkanıklığından olduğunu söyleyerek dolabı 2 gün çalıştırmamamızı söyledi. Buzlar eriyince kanal açılır ümidiyle bu yöntem denendi. Servis ücretini alıp gitti. Aradan geçen 1 ay neticesinde tekrar aynı arızayı verdi. Dolabın altına biriken sular nedeniyle sürekli alt kısma bez koyar olduk sürekli su tahliyesi yapıyoruz. Araştırmalarımız sonucunda bu arızanın bu modelde kronik olduğu açıkça şikayetlerden de belli oluyor. Samsung yetkililerinden talebimiz bu dolabın değişmesini talep ediyoruz. Tüketici Hakem Heyeti'ne gitmek istemiyoruz. Samsung kalitesine yakışmayan bu arıza nedeniyle daha kaç kişi mağdur olmalı. Tekrar servis çağır tekrar dolap boşalt sürekli komşuları rahatsız edip dolap taşımak artık yorucu olmaya başladı. Üzerine ücret alın ve bu modeli değiştirin buna razıyız artık. Hakem Heyeti'ne başvurmamızı isterseniz oraya gideceğiz artık markanızdan soğutmayın sorunları ertelemek yerine çözüme kavuşturun.

Onur Onur 3.059 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Onur04 Aralık 2019

    Süreç devam ediyor, Servisiniz geldi ilgi alaka çok iyi Nedim beye teşekkür ediyoruz elinden gelenin fazlasının yapıyor arızanın devam etmesi üzerine dolabımızın ısıtıcısına tel takıldı test aşamasında 1 ay daha bekleyeceğiz. Umarım bu sorunları başka müşteriler yaşamaz. Sorun devam ederse arıza giderilirse değişim istiyoruz.

  • Samsung Temsilcisi30 Kasım 2019

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları