sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Samsung Qled Televizyonda Yaşadığım Sorunlar

Levent Levent21 Ekim 15:22

16.09.2020 tarihinde kurulum için gelen Samsung QLED QE55Q70TATXTK marka televizyonu kurulumdan sonraki hafta 18.09.2020 tarihinde televizyondaki aşırı bulutlanma problemi ile Samsung müşteri hizmetlerine internet üzerinden yazılı olarak başvurdum. 20.09.2020 tarihinde televizyonda oluşan bu sorunun aslında sorun olmadığı LED TV'lerde oluşan bir durum olduğu belirtildi. Bahse konu ve LED TV olarak belirtilen televizyon aslında QLED dir. LED ve oled televizyon arasında olan olan LED TV den daha iyi görüntü verildiğini söyleyen Samsung firmasına ait bir teknolojidir. Ayrıca daha çok mal bedeli ödeyerek aldığım bir televizyonun daha düşük değere sahip olan televizyonlar ile aynı olduğunun söylenmesi neden bu kadar ücret ödediğimin bir sonucu olmamalıdır. Televizyonu satın almak için gittiğim Media Markt şubesinde ne de Samsung a ait internet sitesinde bu durumun oluştuğu / oluşabileceği bilgisi paylaşılmamış çok daha net görüntüler pürüzsüz siyahlar elde edeceğim bilgisi paylaşılmıştır ama televizyon da hiçbir zaman net siyah alamadığım gibi var olan siyahların üzerinde büyük piksel hareketleri ve beyaz parlamalar gözükmektedir.

Ne kadar inandırıcı gelmese de televizyonu her yönü ile incelemeye başladığımda bunun normal olmadığını TV min incelenmesini ve haklı bulunursam değişim /iade / misli talep ettiğimi 28.09.2020 tarihinde Samsung Müşteri Hizmetlerine ilettim. Bu kaydıma istinaden 29.09.2020 tarihinde yetkili Samsung servisi gelerek hem benim tespit ettiğim görüntüleri inceledi hem de kendi yaptığı teste ilişkin görüntünün fotoğrafını çekerek bana ilgili görüntüyü merkeze göndereceğini ve genel merkezden haber gelmesini beklememi söyledi. Bu aşamada öğrendiğim her görüntünün genel merkeze gönderilmediği incelemeye esas olan görüntülerin gönderildiği idi.

Genel merkez tarafından herhangi bir geri dönüş sağlanmayınca 19.10.2020 tarihinde yetkili servisi aradım ve genel merkezin değişimi kabul etmediğini öğrendim. Bu tarihe kadar televizyonda aslında tek bir bulutlanma sorunun olmadığı HDR görüntülerin bile sadece televizyonun karşısında net gösterdiği sağ ve sol açıdan bakıldığında HDR görüntünün netliğini kaybedip daha açık (bulutlanmanın etkisi) bir görüntüye döndüğü ve beklenilen HDR görüntünün kaybolduğunu fark ettim.

Karanlıkta ya da karanlıkta geçen filmler / programlarda TV izlemenin eziyete dönüşmesi, gündüz ise tam performans alabilmek için sadece TV'nin karşısında oturma zorunluğu Samsung'un buna kayıtsız kalması şikayet sebebimdir.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Levent 24 Ekim 16:05

Bugün beni aradılar ama ellerinden hiçbir şey gelmeyeceğini bulutlanmanın Samsung'un kabul ettiği bir durum olduğunu hiçbir şekilde değişime iadeye sebep olacak bir durum olmadığını belirttiler. Bende bunu medyada görsel ya da yazılı bir şekilde belirtmiş olsanız belki kabul edilebilirdi dedim ama bu durum müşteriyi eksik/yanlış bilgi vererek satış yapmak olduğunu belirttim ama yok vazgeçmiyorlar zaten Samsung servislere demiş bulutlanmayı sorun olarak göstermeyin diye yani buna bulutlanma diyecek ne teknik servis var ne de Samsung fabrika servis yetkilisi var bize de ya kabullenmek ya da yasal yollara başvurmak kaldı.

Samsung Logo Samsung 21 Ekim 15:33

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Oguss23 4 hafta önce  

  Bizde de 55q60r var. Bizde de böyle bir sorun yok. 2020 modellerinde özellikleri düşürdükleri gibi kaliteyi de düşürmüşler anlaşılan.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Levent 4 hafta önce  

  Bu yorumlar başka kullanıcılarda aynı durumun olmadığını ve benim haklı olduğumu kanıtlıyor çok teşekkürler.

 • profile-icon Fatih 1 ay önce  

  Levent bey bu durumun peşini bırakmayın. Paylaşmış olduğunuz resimleri inceledim. Asla normal kabul edilebilecek bir durum değil. Bende 55q70r modeli mevcut. Gece ışıkları söndürüp bilhassa karanlık sahneleri izlemek büyük keyif. Siyahlar sipsiyah...

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Levent 1 ay önce  

  Fatih Bey haklısınız sadece bana kabul ettirmeye çalışıyorlar benden daha iyi durumda olanları ya iade ya da misli ile değişim yapmışlar. THH başvurdum. Umarım lehime karar çıkar olumlu olumsuz gelişmeleri paylaşacağım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler