28 Temmuz
Yorum Yap
#10718114

Samsung Müşteri Hizmetleri Ve Servisi Yetersiz!

Çok sadık bir Samsung kullanıcısıyım ama ilk defa pişmanlık yaşıyorum. 25 Temmuz 2018 tarihinde Samsung marka televizyonumun açılmaması sonucu 444 7 711 numaralı hattı arayarak arıza kaydı bıraktırdım. Telefondaki yetkili 4 gün sonrasına gün verdi. Daha erken bir tarih olup olmadığını sorduğumda ekiplerin yoğun olduğunu ama not bırakacağını ve daha erken gelme durumları olursa ekiplerin benimle temasa geçeceğini bildirdi. 28 Temmuz 2018 cumartesi tarihi sabah saat 10:00'a kadar hiç kimseden bir geri dönüş olmadı. Bunun üzerine 444 7 711 numaralı hattı tekrar aradım.


Çağrı merkezi yetkilisi c*** bey telefonumu karşıladı durumu kendisine anlattım ve servis yetkilisinin ne zaman geleceğini sordum. Kendisi bugün geleceğini ancak ne zaman geleceklerini bilmediklerini söyledi. Ben de günlerden cumartesi olduğunu ve hafta sonumun servis bekleyerek geçmesini istemediğimi söyledim. Servisin telefon numarasını istedim ancak kendisi bu bilgiyi paylaşamayacağını belirtti bunun üzerine ben de daha yetkin çözüm odaklı bir yetkiliyle görüşmek istediğimi bildirdim. Ancak böyle bir yetkilinin olmadığı bilgisini verdi.


Samsung gibi kurumsal bir firma bu tarz ariza kayıtlarına 4 gün gibi uzun bir surede dönmemeli gezici servis ekibinin sayısı arttırılmalı. Çağrı merkezi yetkilileri çözüm odaklı olmalı, müşterilerle konuşurken daha sabırlı olmalı "sizin anlamadığınız" şeklinde bir kalıpla cümleye başlamamalı. Çağrı merkezinde daha yetkin insanlar olmalı. Eve gidileceği zaman o gün sabahtan program belli olmalı ve müşteriler bu duruma göre kendilerini ayarlaya bilmeliler. Aksilik olduğu durumda müşteriye gecike bileceklerine dair uyarı yapabilirler. Dediğim gibi ilk defa Samsung tüketicisi olduğuma pişman oldum. Bu durum müşteri sadakatimi sorgulamaya neden olacaktır.

Ahmet 1.118 Okunma

Cevaplar

  • Samsung Temsilcisi28 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları