Samsung Klima Dış Ünitesinin Kendiliğinden Düşmesi

Ferhat Ferhat14 Eylül 17:42

2016 yılında Samsung marka 2 adet klima (Dr... Virüs) satın aldım. Klimaların kurulumunu Samsung 'un Antalya'daki yetkili servislerinden Bertun Klima yaptı (Klimalar sıfır olduğundan servis yönlendirmesini Samsung kendisi yaptı). Kurulumu yapılan klimalardan birinin dış ünitesi 5 Eylül Cumartesi günü kendiliğinden düştü. Apartmanın 4. Ve son katında oturuyorum. Klima düşerken alt komşumun yeni aldığı M***marka dış ünitesinin üzerine çarparak o sırada insanların bulunduğu arka bahçeye düştü. Herhangi bir can kaybı olsaydı avukatıma göre kusursuz sorumlu olarak en az 6 ay hapis yatabilecekken, yetkili servisinin kurulumunu yaptığı klimadan %100 sorumlu olan Samsung'dan sadece benim ve alt komşumun hasarını karşılamasını istedim. Fakat Samsung, ilgili servisle artık çalışmadığını dolayısıyla tespit de yaptıramayacağını, yani kendileriyle ilgili bir durum bulunmadığını belirterek olaydan kurtulmaya çalışmıştır. 

Soruyorum size birinin başına bir şey gelseydi Samsung bundan sorumlu olmayacak mıydı? Kaçabilecek miydi? Daha kötüsü olmadığından şükrederek özürler dileyerek toplam 8 Bin tl zararı (benim 3 bin tl, komşumun 5 bin tl) karşılaması gerekirken başını kuma gömmek bu kadar kurumsal bir firmaya yakışmamaktadır. Evde çok sayıda Samsung ürünü kullanan biri olarak (Smart TV, cep telefonu, klimalar vs) Samsung'dan en azından bunu beklerdim. Konutumun sigortasını yapan şirket ise tuttuğu raporda olayın tamamen kurulum hatasından kaynaklandığını belirterek ödeme yapmaktan imtina etti. Bana da Samsung'u mahkemeye vermekten başka çare kalmadı. Ama Samsung yöneticileri bilmelidir ki buradaki üzülmeleri gereken şey mahkemeye verilmek değil, benim-tüketicinin güvenini kaybetmektir. Ürünlerinin ve hizmetlerinin arkasında durmuyorlar. 

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Samsung Logo Samsung 14 Eylül 17:47

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler