10 Nisan 2013 #1735393

Samsung Arıza Tespitinde Yanlışlık!

Çamaşır makinemin sıkmaya geçememesi üzerine Sistem gurup adlı servis çağrıldı. Servis amortisör ve su pompası arızası olduğunu ileri sürdü bu parçaları değiştirdi. Arızanın devamı üzerine tekrar gelen servis önce arızanın su tahliye hortumunun sıkışmasından kaynaklandığını söyledi.


Talebimiz üzerine yapılan denemede arızanın devam ettiği görüldü ve bu sefer motor ve elektronik kart arızası belirlendiği söylendi . Motor ve kart değişikliği yapıldı. Değişimin ertesi günü makinemizin altına su aktığını farkettik. Servis su hortumunun delindiğini bildirerek bizden servis ücreti ve hortum parası talep etti. Arızayı yanlış tespit eden ve tamirat esnasında hasar oluşturan servisten şikayetçiyim.

Muzaffer 108 Okunma

Cevaplar

  • Samsung Temsilcisi15 Nisan 2013

    1735393 numaralı şikayet hakkında Kullanıcımız ile konu hakkında görüşülerek, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Değerli müşterimiz, Samsung ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

  • Muzaffer13 Nisan 2013

    Sayın ilgili Samsung firmasından şikayetimiz ile ilgili geri dönüş yapılmadığı gibi zorunluluk nedeni ile bizi yönlendirdikleri başka bir servis 50Tl lik malzemeyi bize 55TL ye monte ücreti alarak takacaklarını bildirdiler (Toplam ödeme 105 TL). Tüketici mahkum durumda. Sonrasında gerekli, müracaatımızı yapmak üzere kabul zorunluluğunda bırakıldık. Sanayi bakanlığının haberdar edilmesi gerekli bir hortum için tüketici bir hafta Kore'den parça gelmesini beklemek mecburiyetinde mi? Bize makineyi satarken arıza vukuunda yeni makine verileceği yalanı da satıcının sırtında duruyor. Bir arıza bize 525 TL ye mal oldu. Üstelik sağlam parçayı değiştirdikleri gibi kendi sebep oldukları arızanın parasını da bize ödettirdiler. Bunlar yetmiyormuş gibi pişkin bir bayan müşteri danışmanı(!) eşime parçaların sağlam olduğunu ve arızayı servisin yaptığını nasıl ispatlayacaksınız sualini soruyor. Daha sonrada ekliyor "Bir sorununuz var mı?"Bu tüketici ile alay etmektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön