Samsung Akıllı Kumanda Sürekli Takılıyor

Mehmet Mehmet06 Temmuz 20:09

13 Mayıs 2020 tarihinde Ankara'daki Vatan Bilgisayar'dan 65 inç Samsung UE 65RU7440 4K UHD Smart TV aldım. Televizyon bir akıllı kumanda ile geliyor. Ancak aldığımız ilk günden itibaren kumanda takılmaya başladı. Örneğin TV açma tuşu çalışıyor ama diğer tuşlar çalışmıyor. Veya bazı tuşlar çalışıyor diğerler çalışmıyor. Bazen de kumanda takılma yapıyor. Örneğin tuşa basıyorsunuz, çalışmadı sanıyorsunuz ama 5 saniye sonra bakıyorsunuz komutu yerine getirmiş. O ana kadar 2-3 kere basmış oluyorsunuz, dolayısıyla ses (ya da kanal ayarı) çok açılmış ya da kısılmış oluyor. Eşleştirme yapın dediler. Eşleştirme yapıyoruz ancan 3 gün sonra tekrar aynı sorun tekrar ediyor. Yüklü bir ücret ödeyerek aldığımız bu televizyonun kumanda gibi basit ama kritik bir aparatta sorun çıkarması gerçekten can sıkıcı. İstediğiniz kadar iyi televizyon alın, kumanda edemedikten sonra bir anlamı kalmıyor. Eski usûl basit kumandalar en azından daha stabildi. Mümkünse klasik, basit bir kumandaya sahip televizyon alın derim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Mehmet 15 Temmuz 17:18

Şikayetime hızlıca dönüş yapıldı. Telefonla sorun çözülemediği için servis geldi ve bir bluetooth ayarı yapıldı. Akıllı kumanda bluetooth ile çalışıyormuş ve çevresindeki ps4 gibi diğer bluetooth cihazlarla karışma ihtimali varmış. Şimdilik sorun çözülmüş gibi duruyor ancak eski usul kumandayı tercih edin derim.

Samsung Logo Samsung 07 Temmuz 08:40

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Hazal 15 Temmuz 16:06  

    Aynı problemi ben de şu an yaşıyorum. Samsung size yardımcı olabildi mi? Kumanda sorununuzu çözebildiniz mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler