Samsung 49Ru7100 Netflix İle Uyumsuz

Lina Lina08 Aralık 2019 19:09

Samsung 49RU7100 Smart TV kumandasında Netflix tuşu olmasına rağmen (ki bu bir şekilde Netflix ile tam uyumlu olması gerektiğine bir işaret olmalı) bazı filmleri tam ekran olarak oynatmıyor. Alttan ve üstten siyah bant çıkıyor. Eski Televizyonum daha küçük ekran bir LG idi ve teknolojisi de maalesef yeterli değildi fakat bütün filmleri tam ekran oynatabiliyordu. Daha büyük ekran ve 5-6 sene daha yeni teknolojili Samsung Smart TV alıp filmleri daha küçük ekranda izlemek pek hoş olmuyor.

Samsung Bunu bazı DVD ve bluray lerde de yapıyor fakat en azından TV ekran ayarlarından görüntü yukarı doğru esnetilerek tam ekrana bir şekilde ulaşılabiliyor. Netflix e geçtiğinizde ise ekran ayarına müdahale de edemiyorsunuz.

Netflix bunu filmlerin çekiliş boyutları ile alakalı olduğunu yazmış fakat bence bu yazılımsal bir sorun ve böyle firmalar çok kolay bir şekilde çözebilir diye düşünüyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Samsung Logo Samsung 09 Aralık 2019 09:09

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler