22 Nisan 2016

Samsung Ürün Ömrü Çok Kısa.

2012 yılında aldığımda beyaz eşyaların tamamında sorun yaşıyorum.
* Bulaşık makinesi yıkama yaptığında mutfak göl gibi oluyordu. Servis çağırdım geldi. Bulaşık makinesinin motor keçesi zarar görmüş, neyse ki elektrik çarpmadı. Motor su içerisindeydi. Motor'a taktığınız keçe nasıl 4 yılda eriyip gidiyor. Bizim işletmemizde de çeşit çeşit motor var, keçe takıyoruz 10 yıl geçse bile zarar deforme olmuyor. Makinenin ömrünü 4 yıl olarak mı tespit ettiniz! Bu arada motor su içerisinde kaldığı için değişmesi lazım dediler 500 TL'de motora fiyat verdiler. Makine ne kadar parçası ne kadar.
* Aynı zamanda aldığım Buzdolabındaki LED ışık disko gibi yanıp sönüyor. Servis değişmesi lazım dedi. LED ışıkların kullanım süresi beli. * Çamaşır makinesi ise yumuşatıcı içine kaçırıyor. Aktar dur, boşa gidiyor. Makine satmak için ürün ömrünü kısaltma politikanızdan dolayı güvenmiyorum!

Fatih 472 Okunma

Cevaplar

  • Fatih 25 Nisan 2016

    Firmadan aradılar. Garanti süresi geçtiği için bir şey yapamayacaklarını söylediler. Motordan su sızmasını engelleyen keçeyi kötü kalite veya az ömürlü kullanırsan olacağı budur. Kullanılan malzemeyi açıp bakmadığım için bilmiyorum. Ama şu var her türden motor için değişik tür ve kalitede keçeler piyasada mevcut. Örneğin yüksek ısı derecesine yükselen bir motorda orta ısı keçe kullanırsanız 2-3 yılda çöp olur. Süre geçti garanti kapsamı dışında kaldı diyebilir misiniz? Servis gelip baktığında motor su içerisindeydi. Verilmiş sadakamız varmış, makineden sızan su elektrik aksama değmemiş. Kimseyi elektrik çarpmadı. Bu makineyi hurdaya vereceğim ve Samsung Marka beyaz eşyayı evime koymayacağım.

  • Samsung Temsilcisi22 Nisan 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön