21 Ekim 2016

Samsung Ürün Değişim Talebi Sonuçlanmadı!

Samsung'tan almış olduğumuz KU7500 serisi 55 inç Curved TV'nin kurulumunun yapıldığı gün içerisinde TV 2 saat çalıştıktan sonra kendiliğinden kapanıp bir daha açılmadı. Bu nedenle servise dönüş yaptık. Bununla ilgili servis eve geldi ve ürün için arıza kaydı açabileceklerini, para iadesi yapabileceklerini ya da değişim talebinde bulunabileceğimizi anlattılar. Biz de yeni bir TV olması sebebiyle tamirat görmesini istemedik ve değişim talebinde bulunduk. Servis ürünle ilgili değişim kaydını oluşturup Samsung merkezine göndereli yaklaşık 1 ay oldu. Bu süreçte birçok defa süreci hızlandırmak için gerek müşteri hizmetlerini gerekse mail yoluyla mağduriyetimi anlattım. Ürünle ilgili değişim onayının 6 Ekim 2016 tarihinde verildiğini yine kendi aramamla müşteri hizmetlerinden öğrendim. Şu an değişim sürecini onay tarihini baz alsak 15 gün olmasına rağmen ürünün değişimi yapılmadı.

Mehmet 2.188 Okunma

Cevaplar

  • Samsung Temsilcisi06 Ocak 2017

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

  • Mehmet 19 Kasım 2016

    Ürünümle ilgili yapmış olduğum talep üzerine değişim talebim onaylandı ancak firma almış olduğum ürünün Samsung tarafından artık üretilmediği bu nedenle tarafıma muadil ürün olarak önerdikleri 60" inc başka bir model TV var. Bu ürünü incelediğimde benim almış olduğum üründen daha büyük bir TV olduğu ancak 1-2 özelliğinin benimkiyle aynı olmadığını gördüm ve bu nedenle bu ürünü kabul etmediğimi karşı tarafa 28/10/2016 tarihinde ilettim ve para iadesi talebinde bulundum. Talebimin Finans departmanı tarafından incelenip tarafıma olumlu ya da olumsuz bir geri bildirim sağlanacağı bildirildi. Ancak başvuru tarihi üzerinden 22 gün geçmesine rağmen geri dönüş alamadığım için dün (18/11/2016 saat 10.52'de) müşteri hizmetlerinize ait 0212 312 10 02 numaralı hattı aradım. Telefonda görüştüğüm müşteri temsilcisi yapmış olduğum başvurunun olumsuz değerlendirildiği, Samsung firması olarak politikamız gereği para iadesi yapmadıklarını sadece değişim yapabilecekleri gibi anlamsız bir söylemde bulunmuştur. Bende kendisine önerdikleri ürünü kabul etmediğimi ve tüketici olarak para iademin yapılmasının bir zorunluluk olduğunu aktarmama rağmen ısrarla yasal başvuru haklarımın tarafımda gizli olduğunu söylemiştir. Kendisine ürünle ilgili yapmış olduğum ödemenin bu durumda üstünü mi yatılacağı hususunu dile getirdiğimde bana hala yasal haklarımdan bahsetmiştir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön