Samsung Tüketici Kanunlarına Uymuyor.

Vedat B. |

Samsung marka televizyonumda ekran donma görüntü bozukluğu sebebi ile servis çağırdım. Servis tarafından gelen ekipler televizyonum yazılım güncellemesi gerekli bilgisi verildi. Ücretli güncelleme olacağını söyledi ve cihazı servise teslim ettim. Birgün sonra cihaz getirildi servis hatası yüzünden test moduna giriyor servis cihazı tekrar götürdü ve o gün geri geldi ve servis bağladı. Tekrar arızasının devam ettiğini gördük ve değişim istediğimi söyledim. Değişim raporu açıldı ve iki tane ret cevabı geldi fakat 6502 Sayılı Tüketici Korunması Hakkında Kanunda ilk 6 ay arızası müşteri isteği üzerine değişim yapılabiliyor fakat Samsung Genel Müdürlük bu yasaya uymuyor, tüketici olarak mağdur ediyor ve şu an arızalı televizyonumla baş başa bıraktılar.

Gerekli makamlara başvuru işlemlerini başlatacağım ve elimde televizyonun arızasını ispatlayacak deliller mevcuttur.

Etiketler :

Garanti Süre Garanti Belgesi

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 25 Ağustos
  14:56

  Değerli Müşterimiz,

  Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir.

  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Samsung Electronics Türkiye
  www.samsung.com.tr