Samsung Televizyonumun Garanti Süresi Sorunu!

Büşra Y. |

22.10.11'de aldığımız, 17.11.11'de teslim edilen TV arıza yaptı. Çağrı Merkezi'ne kayıt bıraktık. 31.10.13 de gelen servis, TV’nin atölyeye gitmesi gerektiğini, garantisi devam ettiği için sorun çıkmayacağını söyledi. 2.11.13'de arayan servis, garantisi dolduğu için 280 TL ödememiz gerektiğini belirtti. Garanti Şartları'nın ilk maddesinde Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden başlar ve 2 yıldır yazdığını ve teslim tarihinin de 17.11.11 olduğunu bildirdim.

Servis, kendilerine fatura tarihinin esas alınmasının dayatıldığını söyledi. Çağrı merkezini aradık. Elimizdeki belgenin eski olduğu, mayıstan beri yeni prosedürün yürürlüğe girdiği, artık fatura kesim tarihinin esas alındığı söylendi.

Etiketler :

Garanti Süre Garanti Belgesi

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 19 Kasım
  12:52

  Kullanıcımız ile konu hakkında görüşülerek, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

  Değerli müşterimiz, Samsung ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Samsung Çağrı Merkezi

 • Büşra Y.
  10 Kasım
  17:57

  Hiçbir çözüm üretmedikleri gibi televizyonum hala teslim edilmedi. Geri göndermelerini istememe rağmen serviste bekletiliyor.

 • Büşra Y.
  08 Kasım
  01:07

  444 77 11'i aradım zaten. Yardımcı olmadıkları yetmezmiş gibi bir de “Yeni prosedür hoşunuza gitmiyorsa hukuki yollara başvurabilirsiniz” denildi.

 • 08 Kasım
  00:53

  Değerli Müşterimiz,

  İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır.
  Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.
   
  Saygılarımızla,
   
   
  Samsung Çağrı Merkezi