19 Kasım 2013

Samsung Televizyonumun Ekranında Çizgi Oluştu!

3 hafta önce aldığım Samsung UE40F6470 Led ekran TV'nin ekranında dikey bir çizgi çıktı. 1 ay içerisinde olan arızalarda değişim/iade hakkım olduğu söylenmişti. 444 77 11' i aradım. Söylediklerini yaptım yalnız sorun düzelmedi. Servis yönlendireceklerini, sorun bizden kaynaklı ise ücretli yoksa ücretsiz tamir olacağı söylendi. Bu olay üzerine Samsung'a güvenim azaldı. 1.900 TL ödediğim TV 3 hafta sonra sorun çıkardı ve tamiri mümkün olsa dahi ben bu TV'nin değişmesini veya iadesini istiyorum. Şuan arıza kaydım var, O*** Ş. isimli 16.11.13 tarihli arıza kaydıma ulaşabilirsiniz. Sorunuma ivedi olarak çözüm bulunmasını istiyorum.

Onur 164 Okunma

Cevaplar

 • Onur 22 Kasım 2013

  Tüketici kanunu' nda sözü geçen 30 günlük iade sürecinin başlangıcı olarak "Teslim Tarihi" belirtilmesine rağmen, Samsung "Fatura Tarihi"ni dikkate aldığını belirterek çözüm sunmadı. Gerekli dilekçe ile Tüketici Hakları mahkemesine başvuru yapacağım.

 • Onur 19 Kasım 2013

  Bugün ilgili servis aradı. ("Simge Elektronik-Ankara) 30 günlük sürecin Fatura tarihinden itibaren geçerli olduğunu söylediler. Ancak 175-Tüketici Hakları Hattın'dan bana söylenen, bu sürecin Garanti Başlama tarihinden itibaren geçerli olduğu. Servisi arayıp bunları aktardığımda ısrarla bana fatura tarihinin geçerli olduğunu ve yalnızca tamiratının yapılabileceğini söyleyip durdular. Servis gerekli ilgi alakayı göstermiyor ve bu şekilde zaman iyice uzuyor. 30 gün geçtikten sonra sürecin aleyhime işleyeceğini düşünüyorum.

 • Samsung Temsilcisi19 Kasım 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.  Saygılarımızla,   Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön