21 Eylül 2013 #2023104

Samsung Yurt Dışı Cihazlarını Garanti Dışı Bırakıyor!

Bir yıl kadar önce İsviçre'den aldığım Samsung gs3 gt-İ9300 telefonum Wi-fi bağlantı arızası yaptı. İsviçre Madia Markt'tan alınan telin faturası da mevcut. 100 TL vergisi devlete ödenmiş ve kullanıma açık.


Samsung. com. tr' de "ürün kayıt" kısmına girdiğimizde üyelik akabinde cihazımızın seri nosu, marka, model fatura ve alınış tarihi bilgilerini girdikten sonra, bize cihazımın alınış tarihinden itibaren parça ve işçilik bakımından 2 yıl garantili olduğunu bildiren bir kayıt veriliyor. Ancak durum öyle değil.


Devletin kabul ettiği telefon, Samsung tarafından kabul edilmiyor ve ücretli dahi olsa, alınış yeri AB ülkesi olmadığından servis göremiyor. Bu kime hizmettir acaba ve faydası kimedir?

Aykut 109 Okunma

Cevaplar

 • Aykut27 Eylül 2013

  Firma lütfetmş beni aramış. Doğrudur bir kez arandım. Aradıklarında araç kullanıyordum ve açamadım telefonu. Daha sonra ben aradım aynı numaryı ama ulaşmak ne mümkün. Sürekli maşgul telefon.

 • Samsung Telefon Temsilcisi27 Eylül 2013

  Kullanıcımız ile şikayeti hakkında görüşülmek istenmiştir. Sitenize vermiş olduğu iletişim bilgileri ile kendisine ulaşılamamıştır. Değerli müşterimiz, Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

 • Aykut24 Eylül 2013

  Samsungla bir daha işim olmaz. Sebep samsung markası değil SAMSUNG TÜRKİYE'dir. Burada sorun yaşayan insanlara Dalga geçercesine Papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar. 8800 kusur mesaj ve sadece 100 teşekkür. Başka bir söylemeye gerek var mı?

 • Aykut21 Eylül 2013

  Evet. Beklenen Cevap. 8000 küsur sikayete verilen cevap kelimesi kelimesine aynı. Copy + Paste kültürü! Böylece tüm sorunlar halledilmiş firma çok ilgili müsterisiyle! Tebrikler. Şikayetde bulunmamın amacı insanlarımızı servislerimizin durumu hakkında uyarmak, mağduretlerine bir nebze engel olmaktır. Yoksa bu saatten sonra SAMSUNG TÜRKİYEDEN bir beklentim olamaz, zira onlara tamir için telefon teslim etmek, kurda kuzuyu emanet etmekle eş değer olurdu.

 • Samsung Telefon Temsilcisi21 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön