28 Mart 2013
#1711149

Samsung Yasal Hakkım Olan Bedel İadesi Talebimi Red Ediyor!

23/02/2013 tarihinde servise verdiğim telefonumu en son 6. defa bedel iadesi talebiyle servise verdim. 1 ayda 6 defa servise verildi, tamir edildiği söylenerek teslimi yapıldı. Ekte servis fişleri görülmekte.Servis, talebimin Samsung tarafından red edildiğini belirtildi.


Yasada açıkça onarım hakkından sonra 6.defa arızalanan ürünle ilgili seçimlik haklardan birini tercih edebileceğim ve bunun red edilemeyeceği belirtilmekte.Bu red ile ilgili Sanayi ve Tic. Bakanlığına şikayette bulunacağımı ve yasal merciler aracılığıyla bu süreci yürüteceğimi biliniz. Aslında yeniden Samsung tel. almayı planlarken tavrınızdan ötürü uzak durmaya karar verdim. Müşteri No:72179****.

Murat Murat 137 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Murat01 Nisan 2013

    Hakem heyetiyle gerekli görüşmeleri yaptım. Yazışmaların satın aldığım firma yani Gold üzerinden yapılması gerekiyormuş. Ürünü Gold'a bedel iadesi talebiyle ilettim. Red cevabı geldiği takdirde Tüketici Hakem Heyeti aracılığıyla süreci yürüteceğim. Ki, onlarda samsung'a ileteceklerine göre sonuç belli. Ayrıca samsung tarafından aranarak "bilgilendirildim". Yazılım güncellemeleri onarımdan sayılmıyormuş (!) 1 ay içerisinde ürünü 6 kez servise verdim, 2 sinde yazılım güncellemesi yapıldı, 4'ünde mekanik onarım. Ve her defasında aynı sorunla bana teslim edildi. Gold'a teslim etmeden önce 15 dk'lik video çektim sorunu gösterir. Red cevabı aldığım taktirde bir web sitesi kurarak elimdeki tüm dokümanları yayınlayacağım. Nasıl onarıldığı görülmüş olur.

  • Murat28 Mart 2013

    Öğretmenim, mesai ders saatleri içerisinde görüşme yapamam. Müsait olduğum zaman dilimi hafta sonları herhangi bir saat, hafta içi ise saat 15:00'dan sonra görüşme için müsaitim.

  • Samsung Telefon Temsilcisi28 Mart 2013

    1711149 numaralı şikayet hakkında Kullanıcımız ile şikayeti hakkında görüşülmek istenmiştir. Sitenize vermiş olduğu iletişim bilgileri ile kendisine ulaşılamamıştır. Değerli müşterimiz, Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

Ziyaretçi Yorumları