19 Temmuz
#12297292

Samsung Telefon'un Ömrü  Pil Bitinceye Kadar!

Sahibi olduğum Samsung A8 Cep telefonum, sık sık kapanmaya, başladı. Sanırım pil ömrünü tüketmiş. Dün 444 77 11 Samsung Servis Merkezini Aradım. En yakın servis telefonunu verdiler. Servisle görüştüm batarya ve değiştirilmesi için 220 TL fiyat verdiler. Bunu kabul ettim.


Fakat görüşme bitmeden cihazın pil değişimi için ekranın söküleceği, sökülürken de ekranın kırılma ihtimali olduğu... Bunu kabul edip etmediğim soruldu. Garipsedim ve tekrar çağrı merkeziyle görüştüm. Bugün yapılan geri dönüşte. Servisin doğru bilgi verdiği ve sağlam cihazınızın pilini Samsung yetkili servise götürüp pil için 220 TL vermeyi kabul ettikten sonra. Bir de kazara ekranınız kırılırsa kendi hatalarını telafi etmek yerine, ekran parasını da Samsung değil ben ödeyecekmişim? Bu bilgiyle telefonumu servise vermedim. Hala cihazımı kullanamıyorum. Olaydan edindiğim: Samsung; Pil ömrü sebebiyle, değişim gerektiği düşünmeksiniz bir cihaz üretiyor. Değişim gerektiğinde müşterisinden camın kırılırsa parasını verirsin diyor.


Samsung marka telefona dünya kadar para veriyorsunuz. Sonra pil ömrü bitiyor, cihaz henüz sağlamken, pil değiştirmenin riskli olduğu %50 kırılabilir cevabını alıyorsunuz.


Şikayetimi sanayi Bakanlığına yapacağım. Bir cihazın yedek parçasını 5-10 yıl bulundurma zorunluluğu olan ve yetkili servis hizmeti olan bir Samsung'un yaptığına bakar mısınız? Elde yedek parça var ama, önce tombala. %50 şans Cam kırılırsa, batarya + Cam ödeyeceksin. Şanslıysan sadece pille kurtarırsın.


Memleketi iyice başıboş sanıyorlar. Sosyal medyada paylaşmanız ve şikayete yorumlarınızı eklemeniz, belki birkaç Samsung yetkilisinin dikkatini çeker.

Burak Burak 2.791 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Samsung Telefon Temsilcisi20 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları