28 Eylül 2018
Yorum Yap
#10957602

Samsung Telefon Servis Garantili Ürüne Ücret Talep Etti!

7/12/2016 tarihinde Aydın macrocom Samsung yetkili bayisinden Galaxy a3 2016 marka modelde bir tane eşime bir tane de kardeşime olmak üzere iki telefon aldık. Ağustos 2018’de kardeşimin kullandığı telefonda sıkıntılar başladı. Aldığımız yere götürdüğümüzde bataryasının şiştiği hemen servise gitmesi gerektiği söylenerek teslim alınıp servise gönderildi. Tamiri yapılıp 27/08/2018’de teslim edildi. Ücret talebi olmadı.


Eylül ayında eşimin telefonunda da arka kapağının ortasında bir şişlik fark edince biz de satın aldığımız bayiye gittik. Bayi çalışanı bu model yılı telefonlarda bu arızanın olduğunu söyleyerek servise gitmesi için kontrolünü yapıp 10/09/2018 tarihinde teslim aldı.


20/09/2018 tarihinde tarafıma gelen mesaj ile takip numarası verilip telefonun ulaştığını öğrendim. 22/09/2018 tarihinde gelen mesaj ile de ürün tamirinin başlaması için tamir ücreti onayı için aranacağım bildirildi. 25/09/2018 gelen mesajda ise arandığım ama ulaşılamadığımı içeren bir mesaj aldım. Ancak telefonumda arandığıma dair herhangi bir kayıt yoktu. Bunun üzerine ben verilen numarayı aradım. Bana söylenen darbe olduğu öncelikle bunun 600 TL ücret karşılılığında tamir edilip bataryaya daha sonra bakılacağı yönünde bir açıklama yapıldı.


Benim telefonumda ne kasa ne de ekran ile ilgili bir sorunum yoktu. Buna dair servis öncesi fotoğraflarını ekledim. Benim sorunum bataryasının şişerek arka kapağını kaldırması ve patlama endişesi idi. Benim anladığım telefonun köşesindeki bir ezikliği bahane ederek servisin bu onarımı garanti kapsamı dışına çıkarma gayreti olduğudur. Böyle bir gayreti Samsung gibi bir dünya devine yakıştıramadım. Bu olsa olsa servis firmasının bir ayıbı olsa gerek diye düşünmek istiyorum.


Telefonun kasasında ve ekranında en ufak bir çizik bile yok iken köşesindeki bir çizik için 600 TL'lik ne onarımı yapılacağına da anlam veremedim.


Bu konuda gereken ilgiyi göstereceğinizi ve sorunumun çözüleceğini umarak saygılar sunarım.


Müşteri temsilcisi cevabı
sayın t. A


servis merkezine giriş yapan cihazlarda garanti harici bir durum tespit edilmesi halinde, cihazda yer alan garanti harici durum ortadan kaldırılmadan herhangi bir işlem sağlanamamaktadır.
Cihaz bakım, onarım, test ve kontrolleri servis merkezlerimiz tarafından yapılmaktadır. Servis merkezlerimizin tespit etmiş olduğu arıza ya da kontroller tarafımızca geçerlidir. Üzülerek bildirmek durumundayız ki tarafımızdan farklı bir işlem sağlanamamaktadır.


Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz.


Samsung electronics Türkiye


Samsung destek.

Tayfun Tayfun 2.206 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Tayfun01 Ekim 2018

    27/09/2018 tarihinde gönderdiğim mail de Servise gönderdiğim bataryası şişmiş telefonum için garantisi olduğu halde kasasındaki bir ezilme bahanesi ile kasa değişimi için 610 TL para istendiğini belirterek durumun düzeltilmesi hususunda yardımlarınızı talep etmiş ancak bir sonuca ulaşamamıştım. Ücreti ödemeyi kabul etmediğim için garantisi devam eden bataryası şişmiş telefonum tarafıma iade edildi. Ancak telefonum elime ulaştığında arka kapağın iyice açıldığını, darbeli diye bana gönderilen fotoğraftaki darbenin ben servise göndermeden önce var olmadığını ve bunun haricinde bir diğer darbenin de oluştuğunu gördüm. Fotoğraflar ekli dosyadadır. Lütfen inceleyiniz. Servise vermeden önce telefonumun fotoğraflarını çekmekte ne kadar isabetli davrandığımı şimdi daha iyi görüyorum. Tek eksiğim Fotoğrafları notere tasdik ettirmemek herhalde. Fatura, garanti belgesi ile birlikte teslim ettiğim telefonum ile birlikte sadece faturam geri geldi. Bunda bile bir garanti belgesini geri göndermeyi becerememişler. Ne kadar hassas çalışan bir servis!. Telefonumda daha önce var olmayan ezilmeler için sizinle uğraşmayacağım. Onun için de servisiniz bir gerekçe bulacaktır. Bana şişmiş bataryayı değiştirmek 100 TL'ye mal oldu. Eminim bu bataryanın Samsung’a maliyeti çok daha az olsa gerek. Sadece müşteri memnuniyeti için bile bu maliyeti üstlenmenin Samsung’ a dokunmayacağına eminim. Sonuç olarak bir müşterinizi kaybettiniz.

  • Samsung Telefon Temsilcisi28 Eylül 2018

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler