Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Samsung Telefon Bir Türlü Kalıcı Çözüm Sunamadı

profile
23 Temmuz 2022
14.806

Ben 26.07.2020 tarihinde 4.199 TL bedel ile Samsung ® marka a71 model cep telefonu aldım cihaza ilk olarak 30.10.2021 tarihinde ekran iz düşüm sebebi ve mobil veri açıkken internet yok uyarısı veriyor sebebi ile cihazda 4 adet parça değişimi yapılmıştır. Cihaz daha sonra 06.11.2021 tarihinde kameranın üst kısmında servisten kaynaklı siyah bir parça unutulması sebebi ile tamir görmüştür ekran değişmesine rağmen cihaz 15.01.2022 de tekrar arka planda hayalet ekran kalması ve alt tuş takımı çalışmaması sebebi ile servise girmiş servis videolu kanıt olmasına rağmen arızaya rastlanmadı demiş ve cihaza yazılım atarak iade etmiştir.

Halbuki arızaya dair video elimizde mevcuttur. Bu arada şunu da eklemek isterim ki cihazın servis yetkilisi tarafından arka kapağında herhangi bir darbe kırık olmamasına rağmen açılma yaptığı görülmüş ve servis formuna işlenmiş olup bu kapakla ilgili de hiçbir işlem yapılmamış cihaz iade edildiği esnada görülmüştür. Buradan da anlaşılacağı üzere cihaza gerekli kontrol ve müdahaleler sağlanmamakta olup mağdur edilmekteyiz.

Daha sonra cihaz bu arızalara ek olarak 18.06.2022 tarihinde dokunmatik ekran takılma yapmaya başlaması nedeni ile servise tekrar girmiş servis sorunu kalıcı olarak çözmek yerine cihaza 20 dakika inde videolu olarak dokunmatik ekranın takıldığını kanıtlamamıza rağmen servis sadece yazılım atarak sorunu çözmeye çalışmıştır. Halbuki bu cihaz servise defalarca girmiş.

Servis hiç birinde de kayıt açmadan oldukça aşırı sayıda format atarak iade etmiş ve atılan yazılımın hiçbir işe yaramadığı görülmüştür. Bu noktada akla gelen tek ihtimal cep telefonu parçalarının dolar ve euro ile ithal edilmesi nedeni ile servisin zarar etmemek için arızalı olduğu ve garantili olduğu bilinen cihaza parça değiştirmeyerek garanti bitene kadar müşteriyi oyalamak istemesi ve garanti bittikten sonra cihazdaki ekran arızası net olarak belli olduğundan ekran arızalı değişmesi lazım şu kadar ücreti var diye bilgi verecek olmasıdır. Burada art niyetli olarak şu işlem yapıldığı düşünülmektedir. Cihaz bizden alınıyor köşeye atılıyor, bir süre sonra arıza bulunamadı diye iade ediliyor. Israrla arızalı parça değişmemesinin veya kalıcı çözüm üretilmemesinin başka bir açıklaması yok. Asla cihazım yasal seçimlilik haklarını tamamlamış olup, iade işlemlerinin başlatılmasını rica ederim. Hala çözüm sağlanamadı.

Gelişme
Gelişme

15 Kasım 2022 22:53

Ben 27.03.2022 tarihinde 9,199 TL bedel ile Samsung marka A72 model 357252181344108 IMEI numaralı cep telefonunu satın aldım .ancak cihazda yaptığımız incelemede cihaz bana sıfır diye 27.03.2022 tarihinde satılmasına rağmen BAĞLANTILAR/Wi-Fi /kontrol geçmişi kısmında cihazı ben almadan yaklaşık 40 ün önce yani 17.02.2022 tarihinde cihaz da kurulum görünmektedir. Bu durum satıcı firma Avrupa elektronik Cevahir AVM şubesi ile paylaşılmasına rağmen satıcı firma şube müdürü hizmet vermek istemediğini belirtmiş olup konu ile ilgilenmemiştir. Kaldı ki bu durum akıllara cihazın problemli olduğunu kendisinin bildiği düşüncesini getirir ancak servis de cihazı kanunen iade hakkı olmasına rağmen almak yerine sürekli geçiştirme cevaplar vermiştir.

Cihaz 2. Kez 28.04.2022 tarihinde servise cihazın kendi kendine ses kısması problemi ile girmiş olup servis detaylı inceleme yapmak yerine sadece cihaza yazılım atıp teslim etmiştir.

Cihaz 3. Kez 20.06.2022 tarihinde servise şarj olurken kesilip tekrar şarj olma sorunu ile girmiş olup servis detaylı inceleme yapmak yerine sadece cihaza yazılım atıp teslim etmiştir.

Cihaz 4. Kez 27.06.2022 tarihinde ekrandaki sürekli normal dışı renk tonu değişimleri şikayeti ile arıza videoları ile birlikte servise teslim edilmiş olup servis detaylı inceleme yapmak yerine sadece cihaza yazılım atıp teslim etmiştir.

Cihaz 5. Kez 18.07.2022 tarihinde servise uygulamalar sekmesinde arka plandaki renkler bozuluyor hoparlörden ses kendiliğinden kısılıyor müşteri beyanı kayıt sırasında görüntülendi ve videoya alındı sorunu ile girmiş olup servis detaylı inceleme yapmak yerine sadece cihaza yazılım atıp teslim etmiştir.

Cihaz 6. Kez 12.11.2022 tarihinde mikrofonlar çalışmıyor şebeke çekmiyor telefon açıldığı halde açılmadı gözüküyor her zaman dokunmatik takılıyor arızaları ile girmiş olup cihazımda onayım ve bilgim dışında biz cihazın açık çıkması ve üretim hatalı olması nedeni ile ücret iadesi istememize rağmen önceki 5 arızanın da temel sebebi olan ana kart dahil birkaç parça değiştirilmiş ve cihaz tarafımıza teslim edilmiştir. Cihaz zaten en baştan beri anakarttan ötürü fabrikasyon hatalı idi servis 6 aylık süreyi geçirebilmek için ana kart arızası olduğunu bilmesine rağmen ilk altı aylık sürede cihaza sadece yazılım atarak geçiştirmeye çalıştılar 7. Ayda ise ana kart arızalı diyerek anakartı değiştirip 6502 sayılı yasada yer alan 6 ay maddesini tüketici aleyhine değerlendirmek istemiştir. Cihaz bedel iadesi talep etmekteyim.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Samsung Telefon Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 1 sa 26 dk
Samsung Telefon Logo
23 Temmuz 2022 14:50
Fuat
23 Temmuz 2022 20:53

Geri dönüş yaptılar ancak sorunum çözülemedi ne yazık ki sırf dolar euro yüksek diye cihazda ayıp olmadığını iddia edip arızalı parçayı değiştirmediler garantisi bittikten sonra cihazdaki arızayı kabul edip ücretli olarak parçayı değişirler artık amaç da bu idi zaten

Fuat
23 Temmuz 2022 20:55

Zaten daha önce de benden cihazı iade alacağız diye mutabakat alıp daha sonra cihazı vazgeçtik değiştirmiyoruz demişlerdi tüm bunlar kasıtlı ve art niyetli olarak yapıldığı o kadar açık ki

Benzer Şikayetler

1

Samsung Telefon Orijinal Ekran Değişiminde Dokunmatik Sorunu

profile
26 Ağustos
813

Samsung S23 Ultra telefonum ekransal bir hata vermişti buna istinaden cihazım garanti kapsamında olduğu için 23.08.2023 de Necatibey Samsung servisine götürdüm ve incelemeye alındı. İnceleme sonucunda ekransal bir hata olduğunu söylediler ekranı değiştirdiler gün içinde kurye ile tarafıma gönderdile...

Samsung Telefon Orijinal Ekran Değişiminde Dokunmatik Sorunu
1

Samsung S21 Fe Telefonumun Garantisi Olmasına Rağmen Mağdur Ediliyorum

profile
26 Ağustos
2.491

- Samsung S21 fe telefonum garantisi olmasına rağmen Samsung tarafından mağdur ediliyorum. Cihazımın bataryası ölmüş durumda ki bu modelde kronik problem. Cihaz aşırı derecede ısınıyor ve performansı düşüyor. Son zamanlarda ise dokunmatiği çalışmamaya başladı. - İzmir içerisinde 2 farklı Samsung akı...

Samsung S21 Fe Telefonumun Garantisi Olmasına Rağmen Mağdur Ediliyorum
Samsung S21 Fe Telefonumun Garantisi Olmasına Rağmen Mağdur Ediliyorum
Samsung S21 Fe Telefonumun Garantisi Olmasına Rağmen Mağdur Ediliyorum
+5
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Mustafa

Aynı sorundan bende muzdaribim destekçinizim, sırf garanti süresi geçsin diye oyalıyorlar. Aldığım ürünün tamir görmüş olmasına mı yanalım yoksa çözüm bulunamamasına mı

Fuat

Geçmiş olsun kardeşim benim cihazın garantisi bitti artık gözü kör olan servis arızayı görecektir.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Samsung Telefon Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 1 sa 26 dk
Benzer Şikayet Yaz