03 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10744197

Samsung Telefon A5 Garanti Kapsamı Dışında Bırakıldı

Samsung A5 2017 model telefon kullanmaktayım. Telefon kendiliğinden kapandı ve bir daha çalışmadı. Garanti kapsamında Samsung Ankara Kızılay yetkili servisi olan Başarı Elektroniğe götürdüm. Birkaç gün sonra garanti kapsamındaki telefonumun tamiri için 895 TL talep ettiler. Telefonun yan tarafında küçük bir çizik (fotoğraftan görebilirsiniz) olduğu için anakartın yandığını söylediler. Tespitin nasıl yapıldığını sorduğumda ise telefonun fotoğrafını Samsung'a gönderiyorlarmış Samsung fotoğrafa bakıp telefonun garanti kapsamı içinde ya da dışında olduğunu söylüyormuş. Samsung'un gelişmiş süper teknik ekibi fotoğrafa bakarak anakartın telefondaki küçük bir çizikten kaynaklandığına karar vermiş, hem de bunu yapabilmek için hiçbir test ya da incelemeye gerek duymamış. 10yıllık mühendislik hayatımda böyle bir test ve inceleme yöntemi görmedim.


Servise


Bir de yetkili servis hiçbir şekilde sorumluluk almayıp bütün suçu Samsung'a atıyor. Biz telefonunuzu tamir etmek isteriz, biz tamir yaptıkça Samsung'dan para kazanıyoruz ama Samsung cihaza onay vermeden bir şey yapamıyoruz diyorlar. Samsung da onayı veya reddi zaten fotoğrafa bakarak veriyor, siz anlayın durumu.


Fotoğraftan bakarak reddettikleri çiziğin fotoğrafını buradan diğer kullanıcıların bilgilerine ve takdirine sunuyorum. Samsung bu çizik nedeniyle anakartın yandığını belirtmiş.


Samsung'la bu durumu direk görüştüğümde yapabilecekleri bir şey olmadığını hukuksal haklarımı kullanabileceğimi söyleyip beni başlarından attılar.


Sonuç olarak Samsung bir ürünle ilgili müşterilerine satış sonrası hizmet vermektense başlarından atmayı tercih ediyor, çünkü bu daha kolay geliyor. Sizi de hukuksal yollara yönlendirerek uğraşırsanız siz mahkemelerle uğraşın gibi bir tavır takınıyor.


Hiçbir şekilde ürünlerinin garantisi yok sadece garantisi var gibi gösteriliyor. Sorun olması durumunda kullanıcı hatası diyerek işin içinden çıkıyorlar.


Şikayetvar'da ki Samsung şikayet sayısına ve müşteri memnuniyet sayısına bakarak durumu anlayabilirsiniz.


Durumu Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıyacağım ve bundan sonra kesinlikle bir Samsung ürünü kullanmayacağım.

Bora Bora 1.262 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Samsung Telefon Temsilcisi03 Ağustos 2018

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler