Samsung Telefon ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Berk'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Samsung Telefon 6 Günlük Galaxy Note 10 Faciası!

3.299görüntüleme
Berk
Berk 20 Eylül 2020 15:56

14.09.2020 tarihinde Samsung Mağazasından satın aldığım Galaxy Note 10 model cihazımda birden fazla can sıkıcı sorun keşfettim. Kapalı kutu sıfır cihaz alıyorum, bütün dünya vatandaşlarından daha pahalı olarak aldığım bu cihazda sorun görmek ve çözüm aramak için mücadele etmek gerçekten utanç verici. Henüz 6 günlük olan telefonumdan yoğun kullanmıyor olmama rağmen 4 saat ekran süresi alıyorum. Daha da vahim olanı 25 w hızlı şarj desteği olan telefonum nedense hızlı şarj olmuyor. 15 w düzeyinde bir dolum hızı var. Arkadaşımda da aynı cihaz mevcut, onun cihazı 30 dakikada %60 şarj olurken benim cihazım %47 seviyesinde şarj oluyor. Bu sorunu da ne yaptıysam düzeltemedim. Ayrıca yaptığım testlerde sıfır telefon olmasına rağmen batarya değerim 3250 Mah seviyesinde %95 seviyesinde olduğunu gördüm. Sıfır telefonun bataryası aşınmış! Bir başka sorun da şu, telefonumun kamerasında toz mevcut. Aldığım telefon Samsung gibi dünya devi bir markanın amiral gemi modellerinden birisi. Şu yazdığım sorunlara bakar mısınız? Yakışmıyor. Ben bu cihazı dünyadaki herkesten daha pahalıya satın alıyorum. Bu sorunları yaşamamış olmam gerekiyor. Şu an da telefonun bana lazım olduğu bir dönemdeyim. Cihazı servise bırakıp günlerce bekleyemem. Sevgili Samsung yetkilileri, sizlerden tarafımla ivedilikle iletişime geçerek 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği 6 gün önce satın aldığım bu telefonumla ilgili sorunun doa kapsamı altında yenisiyle değişiminin yapılması hususunda yardımlarınız ve yönlendirmeniz için bilgilerinizi rica ediyorum.

Gelişme
Gelişme

08 Aralık 2020 13:06

Samsung'dan, kendi mağazasından 14.09.2020 tarihinde bir dünya para vererek Galaxy Note 10 model telefon satın aldım. Telefonumda bir sürü sorun çıktı. Üretim hatası olduğu için servise verdim, değişim talep ettim. Cihaz değiştirildi. Servis tarafıma değişim irsaliyesi vermedi, cihazın değiştirildiğine dair bir belge vermedi. Yani bugün cihazım çalınsa, elimde yasal bir belge mevcut değil. Konuyla alakalı servis beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi. 3 Ekim 2020 tarihinden bu yana en az 30 defa aradım. Tarafınıza mail yollanacak deniliyor, yollandı deniliyor ancak ne mail var ne de başka bir şey var. Göz göre göre yalan söyleniyor, dalga geçiliyor. Servisten bir değişim irsaliyesi isteyip bunu müşteriye mail attırmak bu kadar zor değil. Yazıklar olsun başka ülkelerde tüketici her türlü korunuyor, hiçbir şekilde yanlış yapamıyorlar. Ancak Türkiye gibi ülkelerde yasalardan aldıkları cesaretle tüketiciyi koruyan bir politika izlemiyorlar. Kendi mağazalarından Sıfır cihaz alıyorum. Cihaz Arızalı çıkıyor. Gidip servisle uğraşıyorum, cihaz değişiyor ancak bir belgeyi üç aydır göndermiyorlar, yalan söylüyorlar. Bir daha alınacak tek marka kalsa, o da Samsung olsa bile, telefon kullanmam ama asla Samsung almam. Buraya da ne yazarsanız yazın. Değerli müşterimiz cart curt bilmem ne.

Samsung Telefon Logo
Samsung Telefon21 Eylül 2020 08:46

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

Berk
Berk29 Eylül 2020 03:34

Konuyla ilgili olarak şikayetimi ilettiğim günün ertesi günü tarafımı arayan ve konunun ivedilikle çözümü için, bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri için Nurgül Hanım'a ve Samsung Türkiye ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Satın aldığım sorunlu cihaz yenisiyle çok kısa bir süre içerisinde değiştirildi. Beni mağdur etmediğin için teşekkürler Samsung.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler