02 Eylül 2013 #1989851

Samsung Sıvı Teması Diye Garanti Dışı Bıraktı!

Geçen yıl Samsung Galaxy Wonder akıllı telefon almıştım. Geçen ayda tuş takımlarının bir bölümü kitlendi, doğal olarak garantili olduğu için servise gönderdim. Yaklaşık olarak bir ay bekledikten sonra , servis tarafından arızanın garanti kapsamında olmadığı , telefona sıvı teması olduğunu bildirdiler.


Oysaki ben telefonumu kesinlikle sıvıya maruz bırakmadım . Öyle olsa telefonum çalışır durumda olmazdı. Açıklamaları da gayet komik; telefona temas eden yerlerin terlemesinden yada konuşurken saçılan tükürükten sıvı teması olabilirmiş. Böyle bir durum var ise neden kullanma kılavuzunda yer almıyor. Konuşurken maske takıp mı konuşmamız gerekiyor ? Biran önce sorunumun çözülmesini talep ediyorum.

Yusuf 123 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf06 Eylül 2013

    Dün yani 05.09.2013 günü samsung çağrı merkezinden arandım, şikayetimle ilgili olarak yetkili servisin arazının garanti dahilinde olduğunun ( olmadığının olarak düzeltiyorum ) bilgisini aldıklarını söyleyerek birşey yapamayacaklarını söylediler.

  • Yusuf06 Eylül 2013

    Dün yani 05.09.2013 günü samsung çağrı merkezinden arandım, şikayetimle ilgili olarak yetkili servisin arazının garanti dahilinde olduğunun bilgisini aldıklarını söyleyerek birşey yapamayacaklarını söylediler. Aydın Turgut Elektronik Samsung Servisi ile bundan 3-4 gün önce yapılan tlf görüşmesinde de arızanın garanti kapsamında olmadığı 150 Tl karşılığında cihazın yapılabileceği söylendi. Ne varki samsungtan umudumu kesince 1 aydan fazla süredir kendilerinde bulunan telefonumu iade etmelerini istedim ve 50 TL ye yaptırdım. Tamir yaptırdığım özel servis cihazın sadece şarj yerinde ufak bir oksitlenme göründüğünü bunun normal olduğunu ve bu arızaya sebebiyet vermeyeceğini cihazda kesinlikle sıvı teması olmadığını söyledi.Ben mahkemeyede intikal ettirebilirdim bu durumu ama, uğraşmak istemedim paramı verdim yaptırdım. Keşke daha başından bu yolu tercih etseymişim ve samsunga ve servislerine güvenmeseymişim. Ancak samsung'un müşterinin iyi niyetinden istifade ederek garanti kapsamındaki arızayı garanti dışı gösterip fahiş fiyatlar talep ederek bu durumdan haksız yere nemalanan Turgut Elektonik ile olan servis anlaşmasını tekrar gözden geçirmesini ve oynanan oyunu görmesini istiyorum.

  • Samsung Telefon Temsilcisi03 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön