27 Ocak 2014 #2260021

Samsung Servis Tabletimin Arızasını Gideremedi

Vatan Bilgisayar'dan internet alışverişiyle bir Samsung XE500T1C ATIV tablet bilgisayar aldım.
Bilgisayar, aldıktan 35 gün sonra arızalandı. Yetkili servise gönderildi. Serviste bilgisayar açıldı, onarıldı ve gönderildi. Sonra yine arızalandı, arıza giderilmeden bana iade edildi. Üçüncü kez yetkili servise gönderildi.


Bu kezde anakart değiştirildi. Fakat son onarımdan sonra da işletim sisteminde sorun çıktı. Bunca arızadan sonra ve Samsung tarafından ayıplı hale getirilmiş ürünü doğrudan iade etmek istiyorum. Samsung ile görüştüm fakat ne gerekli duyarlığı göstermediler. Şayet bu son onarımdan sonra da cihazı iade almazlarsa Tüketici Hakemliğine başvurmayı düşünüyorum.

Mustafa 137 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa04 Kasım 2014

  Defalarca "Bize ulaşın"a mesaj yazdım ama hep yuvarlak laflar: "bize ulaştığınız için..." Çözüm yerine yeni soru(n)larla işler uzatıldı da uzatıldı. Bu işleri yapanların görüşü "Samsung yerine başka bir üreticinin ürünü olsaydı şimdiye kadar çoktan üst modelle ya da benzeriyle değişim yapar iade alırdı" şeklinde. Abartmasız bir senedir bilgisayar Vatan'da bekliyor. Samsung'la Vatan Bilgisayar bu konuda pek iyi anlaşıyorlar: Mağduriyet üretmek konusunda. Tebrikler!

 • Mustafa31 Ocak 2014

  Samsung'dan aradılar ve "bilgi" verdiler. Yasal süreci ve şartları bilmem kaçıncı kez hatırlattılar. Ama bu süreçte sıfır bilgisayarı söktüler, soket değiştirdiler, yetmedi tabletin ana kartını bile değiştirdiler (geriye ne kaldıysa). Gene olmadı! Bu kez de işletim sisteminde sorun çıktı. Bu arada ben bilgisayarı dördüncü kez servise verdim! Onlar benden satıcı firma aracılığıyla ücret almaya devam ediyorlar. Ben dört ay önce satın aldığım bilgisayarı yaklaşık üç aydır kullanamıyorum! Kendilerinden kaynaklı sorunlarla beni (tüketiciyi) cezalandırıyorlar. Yasal haklarımı kullanacak, ürünü iade etmeye çalışacak ve Samsung'dan alışveriş yapmaktan kaçınacağım

 • Mustafa30 Ocak 2014

  Samsung'dan aradılar ve "bilgi" verdiler. Yasal süreci ve şartları bilmem kaçıncı kez hatırlattılar. Ama bu süreçte sıfır bilgisayarı söktüler, soket değiştirdiler, yetmedi tabletin ana kartını bile değiştirdiler (geriye ne kaldıysa). Gene olmadı! Bu kez de işletim sisteminde sorun çıktı. Bu arada ben bilgisayarı dördüncü kez servise verdim! Onlar benden ücreti almaya devam ediyorlar. Ben dört ay önce satın aldığım bilgisayarı yaklaşık üç aydır kullanamıyorum! Müşteri odaklılık anlayışlarına bayıldım!

 • Samsung Telefon Temsilcisi27 Ocak 2014

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön