08 Şubat 2014 #2279589

Samsung Servis Sağlam Ekrana Kırık Muamelesi Yapıyor

Benim Samsung Galaxy S3 telefonumun ön kamerasının üst kısmında bir çatlak mevcut ancak bu çatlak görünüm dışında herhangi bir sıkıntı yaratmıyordu taki telefon arızalanıp servise götürdüğüm güne kadar. Servise telefonu verdiğimde aldığım cevap telefonumun camının kırık olduğu ve garanti dışı olarak 400 TL bir ücret karşılığı değişmedikçe telefonuma servis vermeyeceklerini söylediler.


Tüm ısrarlarıma ve ekranın sağlam olduğunu belirtmeme rağmen tavırları değişmedi. Ben de telefonun ufacık çatlağı için bu parayı vermeyeceğimi belirtince telefonu hiçbir işlem yapmadan (umarım öyledir) geri verdiler. En acı olan ise Samsung Türkiye bu konuda yardıma kesinlikle yanaşmadı ve servisi savundu.

Volkan 143 Okunma

Cevaplar

 • Volkan27 Mart 2014

  Sonunda dün Samsung Genel müdürlük ile olan telefon trafiğimiz nihayete erdi ve merkez uzun ve detaylı (!) inceleme sonrası benim telefonuma zararlı yazılım (ama ne olduğunu söylemeden) yüklediğimi bu yüzdende donanımımın zarar gördüğünü bu yüzden telefonun garanti dışı kaldığını bildirip servis arkasında durup onun söylediklerini tekrarlayarak beni suçlu konumda bırakarak nihayete erdirdiler ... Buradan da anlaşılacağı gibi Samsung Türkiye kalite prensibi olarak müşteri değil servis memnuniyetini ön planda tutan bir anlayış sergilemekte ve servislerin verdiği keyfi kararları pasif bir duruş sergileyerek kendi kararları gibi lanse etmekteler. Yani servis ne derse hakkımızdaki hüküm bu oluyor ... Sonuç olarak anladım ki Samsung markasına güvenerek yaptığım alışveriş tam bir hataymış ... Her türlü problemi kullanıcı hatası olarak gösteren ve satttım kurtuldum anlayışını benimseyen bir tavır ile karşı karşıya bırakılıyoruz.. Kullanıcı olarak en büyük hatamız Samsung markasını tercih etmekmiş ki ben artık bu hatayı ömür boyu tekrarlamamak ve tekrarlatmamak niyetindeyim bundan sonra .... TEŞEKKÜRLER SAMSUNG ÇİN MALI MÜŞTERİ HİZMETLERİ İÇİN ..

 • Volkan04 Mart 2014

  Sadık ve hatta fanatik samsung kullanıcısı iken yaşadığım bu problemler kesinlikle beni samsungdan soğuttu diyebilirim ..

 • Volkan04 Mart 2014

  Öncelikle Samsung Türkiye'ye Müşteri MEMNUNİYETSİZLİĞİ Politikasından dolayı teşekkür ederek söze başlamak isterim .. Daha önce bahsettiğim ekran sıkıntısından sonra telefonumu aldığım yer olan Hepsiburada.com a bildirerek yardım için gönderdim ( bu arada hepsiburada ekibine yardımlarından ve ilgilerinden dolayı gerçekten teşekkür ederim - satış sonrası müşterilerini yalnız bırakmıyor ve destek oluyorlar) ... Hepsiburada.com vasıtası ile telefonum Destek Bilişim Proje ve Serv. Hizm. San adına kayıtlı olan servise gönderildi .. bu defa servis ekranı hiç mevzu dahi etmeden bana problemin yüklenen veya yüklenmeye çalışılan zararlı bir yazılım dolayısı ile yazılım sisteminin zarar gördüğü ve tamir için garanti dışı 50 TL bedel ödemem gerektiği söylendi .. Google play store dışında herhangi bir yükleme yapmamış olmama rağmen işlemin hızlanması adına bedeli kabul ettiğimi belirttim ve aynı gün hesaplarına yatırdım .... Bugün arandım ve yazılım dolayısı ile anakartın hasar gördüğünü ve değişmesi gerektiğini ve bunun için garanti dışı 560 TL bir bedel ödemem gerektiği söylendi fakat ne tür bir yazılımın ana kartı yakacağına dair birşey belirtilmedi ... Bu konu da Samsung'dan destek bekliyorum ... Umarım bu defa daha yapıcı bir yaklaşım sergilenir ...

 • Volkan13 Şubat 2014

  bugün samsung aradı ve servis ile tekrar görüşeceklerini belirtti fakat tavır yine servisten yanaydı ... umarım olumlu bir sonuç çıkar.

 • Samsung Telefon Temsilcisi13 Şubat 2014

  Kullanıcımız ile konu hakkında görüşülerek, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Değerli müşterimiz, Samsung ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

 • Volkan12 Şubat 2014

  sitenize yazdığım şikayet sonrası herhangi bir geri dönüş yapılmadı

 • Samsung Telefon Temsilcisi09 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.  Saygılarımızla,   Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön