28 Ağustos 2013 #1979888

Samsung S3 Telefonum Kapandı ve Açılmıyor!

Cihaz herhangi bir sebep yok iken kapanmış ve açılmıyor . Cihaz yaklaşım 4 ay öncesinde yaklaşık 50 cm gibi bir yükseklikten cam üstü düşmüş ve camı çatlamıştı. Fakat cihazın herhangi bir çalışma sorunu yok idi. Yaklaşık 4 ay kadar bu şekilde kullandım. Cihazda orta tuş ve ses tuşunda algılama gecikmesi sorunları başladı. Sonrasında ise kapanmış ve tekrar açılmadı.


Servis ana kart yanması ;fakat garanti kapsamına girmez diyor. Düşme anakartın yanmasına bir gerekçe olamaz. Cihazın elektroniği ile ilgili bir üretim veya tasarım sıkıntısı olması gerekir. İnternetten baktığım kadarı ile Samsung S3 için açılmama sıkıntısı çok sık rapor edilmiş. Anakartın garanti dahilinde tamir edilmesini talep ediyorum.

Sefa 806 Okunma

Cevaplar

 • Sefa06 Eylül 2013

  Bir haftadır servise ulaşıp telefonun ne durumda olduğunu öğrenmeye ççalışıyorum. Samsung çağrı merkezine en az 3 kez ulaşıp servislerine ulaşamadığım konusunda yardım talep ettim. Onlar da e-mail atmalarına ve telefonla ulaşmaya çalışmalrına rağmen sanırım kendi servislerine ulaşmayı başaramadılar ki bir geri dönüş olmadı. Gelinen aşamada 1- Ana kartın yanmasının nenden müşteri hatası olarak değerlendirildiğine dair detaylı bilgi beklemeye devam ediyorum 2- 29 Ağustoos itibari ile kargoya verileceği bildirilen (tamir edilmeksizin) telefonumun nerede olduğunu öğrenmeye çalışıyorum Diğer servislerinin durumlarını bilmiyorum ama gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Maltepe servislerinin hizmet kalitesi süre ve ulaşulabilirlik bakımından çok kötü. Tamamen herşey sizin çabanıza bağli kalıyor.

 • Sefa03 Eylül 2013

  Telefon'da 29 Ağustos'da gönderilmiş olmasına rağmen henüz geri gelmedi,şimdi bir de sıkıkntının nerede olduğunu araştıracağım.

 • Sefa03 Eylül 2013

  Samsung çağrı merkezi aradı (1 Eylül pazar). Nezaket sahibi bir beyefendi ile durum değerlendirmesi yaptık. Telefonun ikinci bir servis noktasına gönderilip tekrar değerlendirilmesini önerdi. Samsung'dan cevap gelene kadar telefonu servisede bekletmek niyetinde idim fakat servis 7 gün içinde alınmayan telefonların otomatik kargoya verildiğini bildirince geri gönderimini talep etmek zorunda kaldım. İlk servisden detaylı geri bildirim talep etmekte olduğumu yetkiliye tekrarladım. İki konuda servisin yetersizliğini müşteriler taşıyor: - Telefonu göötürüp getirmek zaman gerektiriyor ve bir maliyeti var.Telefon geri gönderilirken dahi alıcı ödemeli gönderiliyor. İkinci bir servise götürmek müşteri için bir yük ve sıkıntı. - İlk servis talebime rağmen "ana kart yanmış" a bir açıklama getirmedi. Anakartın neyi yanmış ve neden kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorlar bir açıklama yapmadı. Cihazın camında çatlaak var ise telefondaki hiçbir sıkıntı garanti kapsamına girmez gibi bir açıklama yaptı. Bu servise yönlendirmeyi de Samsung Çağrı Merkezi yapmış idi. İlk servisden bir açıklama bekliyoruz.

 • Samsung Telefon Temsilcisi01 Eylül 2013

  Kullanıcımız ile konu hakkında görüşülerek, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Değerli müşterimiz, Samsung ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

 • Samsung Telefon Temsilcisi28 Ağustos 2013

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön