30 Ekim 2015

Samsung Mobile Telefon Değişiminin Yapılmaması!

18.10.2015 tarihinde satın aldığım Galaxy s6 marka cep telefonun kamerası telefonun kutusundan çıkardığım anda bozuk. 20.10.2015 tarihinde değişim talebi ile telefonu Konya Samtit elektronik Samsung servisine götürdüm. 22.10.2015 tarihinde müşteri hizmetlerini aradım ve telefonun değişiminin onaylandığı bilgisini aldım. Aradan geçen sürede 4 kez müşteri hizmetlerini aradım ve her aradığımda "stok aşamasında" olduğu ve tarafıma geri dönüş yapılacağı söylendi ancak henüz bir geri dönüş yapılmadı. Cihazın değişimi onaylanmasına karşın 6 gündür hiçbir işlem yapılmıyor. İlgili sürecin başlatılarak, tarafıma dönüş yapılmasını ve yeni cihazımın bir an önce tarafıma gönderilmesini talep ediyorum.

Gökhan 63 Okunma

Cevaplar

 • Gökhan20 Kasım 2015

  30 gün önce kutudan arızalı çıkan ürünümü Konya Samsung servisine verdim. Ürün değişimi onaylandıktan sonra aynı ürünün stokta olmadığı belirtildi. Bunun üzerine yapmış olduğum ücret iadesi talebi 15 gün önce onaylandı. Yaklaşık 10 gün önce servise hesap numarası ve IBAN verdim. Ücretin geçtiğimiz hafta perşembe günü yapılacağı söylendi. Ancak ücret halen hesabıma yatırılmadı. Çağrı merkezinden ve şikayetvar.com'dan defalarca kayıt oluşturdum ancak hiç bir cevap alamadım. Ürün değişimi ve ücret iadesi için yasal süre açıldı. 19.11.2015 Perşembe günü ücret iadem yapılmazsa ücret iadesinin faiziyle verilmesi için tüketici hakem heyetine başvuracağım. Gereğini acilen rica ederim.

 • Gökhan06 Kasım 2015

  Kutusundan kamerası bozuk olan s6 marka cep telefonumun değişimi talebi üzerine 2 hafta sonra telefonun aynı model ve renginin bulunmadığı belirtildi. Servisten 0544 *******993 numaralı telefondan arayan kişi g920F2DA numaralı modelin siyah ve gold renginin olduğunu belirtti. Bu numaralı modelin ne olduğunu sorduğumda ise "bilmiyorum internetten bakın gibi bir karşılık aldım". İnternet'ten arattığımda ise böyle bir model bulamadım. Parasını verdiğim telefonu bir gün bile kullanamadığım, 2 haftadır firmanın sorumsuzluklarından yorulduğum ve benim ürünümün aynısının bulunmadığı için hemen bugün ücretin iade edilmesini talep ediyorum

 • Gökhan01 Kasım 2015

  Hem müşteri hizmetleri ile görüşmemde hem de buradaki yazışmalarımda sürekli olarak bana geri dönüş yapılacağı söyleniyor ancak hiçbir geri dönüş yapılmıyor. "Stok aşamasında" deniyor ya da burada olduğu gibi hazır bot mesajı yollanıyor. Müşteriye karşı bu kadar duyarsız bir kurum görmedim. Tarafıma dönüş yapılarak yeni ürünüm bir an önce tarafıma ulaştırlmazsa önce Samsung international a daha sonrada tüketici hakem heyetine başvuracağım.

 • Gökhan31 Ekim 2015

  Halen bana geri dönüş yapılmış değil. Yelefonu aldigimda kutudan bozuk çıktı. 2 hafta oldu telefonu alalı ve henüz kullanabilmiş değilim. Degisimi onaylanan bir telefonun yenisinin kargoyla gönderilmesi bu kadar uzun bir süreç olmamalı. Bir an önce ya telefonumu gönderin ya da ücretimi iade edin lütfen.

 • Samsung Telefon Temsilcisi30 Ekim 2015

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön