05 Ocak 2017
Yorum Yap
#7428077

Samsung Mobile Servis, Ürünün Kenarında Küçük Bir Ezik Bahanesiyle Garanti Kapsamına Almadı

Birkaç gün önce, Samsung Galaxy S4 telefonumu kullanırken ekran birden karardı. Ürünün çalıştığını ancak ekranın karardığını belirterek servise verdim. Servis bana ürünün kenarında ufak bir ezik olduğunu söyledi. Evet dedim, 1,5 yıl önce, yere düştüğü için hafif bir ezilme olmuştu. Ancak o zamandan beri sorunsuz kullandığımı söyledim. Şu anki arıza yeni olan bir şey dedim. Sonuç olarak servis bana raporda ürün kenarında ki ezik nedeniyle garanti dışıdır dediler. Merak ettiğim ürün iç aksamı incelenerek mi bu rapor tutuluyor. Yoksa üstünde çizik vs. İzler olan telefonlar garanti dışı mı bırakılıyor. Neye dayanarak servis böyle bir karar veriyor. Samsung Mobile, ufak ezikler ve çizikler için garanti dışıdır şeklinde bir prosedür yürütüyorsa; servis hizmeti yapmasına gerek yok. Bu konuda tüketici haklarına ve ilgili mercilere şikayette bulunacağımı belirtmek isterim.

Hakan Hakan 1.032 Okunma

Cevaplar

  • Samsung Telefon Temsilcisi16 Ocak 2017

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz.Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

  • Hakan09 Ocak 2017

    Samsung Mobile Türkiye bu konuda kayıtsız kalabilir. Ancak şunu belirtmeliyim ki Samsung marka bir telefonu kesinlikle almayacağımı; sosyal ağda ve her türlü mecrada ürünlerini tavsiye etmeyeceğimi özellikle belirtmek isterim.

Ziyaretçi Yorumları