13 Temmuz 2015

Samsung Mobile Kullanıcı Hatası Diyorlar

Samsung Note 3 almıştım. Keşke de almasaydım. İnternette gezinirken ya da başka bir uygulamada çalışırken ekran donuyordu sürekli. Ancak güç tuşuna basıp telefonu kapa aç yaptığımda düzeliyordu sorun. Önceleri nadir yapıyordu bu sorunu ama sonra daha da çoğaldı.


Teknik servise götürdüm Ankara Necati beydeki Samsung yetkili servisine. Birkaç gün sonra aradılar ekranda hata olduğunu bunun kullanıcı hatası olduğunu dolayısıyla 572 TL gibi bir rakama ekranın değişmesi gerektiğini söylediler. Ekranda herhangi bir kırık çatlama patlama oynama olmadığı halde bunu nasıl kullanıcıya yüklediler anlamadım. 4447711 no'lu telefonu aradığımda ise başka bir teknik servise götürüp denememi söylediler.

Haydar 943 Okunma

Cevaplar

  • Haydar15 Temmuz 2015

    Az önce aradılar servisten. Samsung garanti için onay vermiyormuş. Yani telefonda hiçbir çizik çatlama oynama (kenarlarındaki soyuklar dışında) problem olmadığı halde kullanıcı hatası deyip bana yıktılar ekranın değişim işini. Yazıklar olsun. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Tüketici hakem heyetine gitmeyi sonra da mahkemeye gitmeyi düşünüyorum. Tabi öncesinde sosyal medyada bu olayı paylaşmayı düşünüyorum ki herkes Samsung'un nasıl bir göz boyayıcısı olduğunu anlasın.

  • Haydar13 Temmuz 2015

    Anlamadığım nokta şu. Ekran herhangi bir darbeye maruz kalmadı ve çizik dahi yok ama kullanıcı hatası diyorlar teknik servisiniz. Telefon şu an necatibeydeki Destek Bilişim isimli teknik serviste. Ücreti kabul etmediğim için yapmadılar telefonu gelip almamı bekliyorlar. Muhtemelen dava konusu olacak gerçekten kullanıcı hatası mı yoksa fabrika hatası mı. Verdiğim son kuruşu dahi haketmiyormuş bu Samsung onu anladım.

  • Samsung Telefon Temsilcisi13 Temmuz 2015

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm ekibimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden ve 4447711 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön