28 Ekim 2016 #6801022

Samsung Mobile Bayisi Satış Yapmak İçin Yanıltıyor

23 Ekim 2016 tarihinde Kocaeli'nde Carrefour SA içindeki Samsung telefon satıcısına gittim. A7 2016 telefon satın alacaktım. Dükkana gittim a7 için 1700 TL dediler, 1600, sonra 1500 'e düştüler. Ürünü satın aldım. Bir arkadaşla konuşurken fiyatının makul olduğunu başka bir telefoncuda kontrol etmemi tavsiye etti. Başka telefoncuya gidip durumu anlattım. Telefonun paralel ithalat denilen yöntemle alındığını, grey ürün diye tabir edildiğini, Samsung Türkiye garantisiyle olmadığını, Delta garantisiyle olduğunu söyledi. Durumu duyunca üzüldüm.


Satıcıya gidip durumu anlatınca önce inkar etti, sonra durumu kabul etti. Bu durumu ürünü satarken niye belirtmediğini sorunca, basta sorsaydın söylerdik deyip, beni tersledi. O başta ürünü bana satmak için incelikten kırılan adam oldu canavar. Tüketici hakları gereği 14 içinde cayma hakkım olduğunu sanıyordum. İşimden izin alıp erkenden Gölcük'te hakem heyetine gittim.

Abdul 341 Okunma

Cevaplar

  • Abdul24 Haziran 2017

    Şikayetime cevaben aranıp ilgilenilecdgi yazılmış. Ne arayan var ne soran bilginize.

  • Samsung Telefon Temsilcisi20 Aralık 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz.Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com.tr adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön