06 Eylül 2013 #1996242

Samsung Cihazımın Şarj Adaptörü Bozuldu!

17.06.2013 tarihinde GittiGidiyorr internet sitesinden K2 iletişim faturasıyla Samsung S3 cep telefonu aldım. Ancak bugünlerde şarj adaptörü artık telefonumu şarj etmediği için garanti belgesinde bulunan teknik servis olan Rota Gsm ve Dış Ticaretin tel nosu olan 0212 5145144'ı aradığımda, karşıma çıkan bayan şarj adaptörünün aksesuar olduğu ve tamir yapılamadığı için garanti kapsamına girmediğini belirtti.


Ben de şarj adaptörü olmadan telefonu kullanma imkanı olmadığı için ,şarj adaptörünün ilgili ürünün asli parçası olduğunu ve garanti belgesinde de belirtildiği üzere "malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır" maddesini okudum ama olumsuz cevap verdi.

Adnan 982 Okunma

Cevaplar

  • Adnan09 Eylül 2013

    Samsung'un Türkiye resmi distribütöründen yetkili şahıs 07.09.2013 tarihinde aradı. Kendilerinin sadece yetkili satıcılardan alınan telefonlara garanti verdiklerini ayrıca şarj adaptörünün zaten garanti kapsamına girmediğini söyledi. Telefonu satın aldığım K2 firmasının yetkili satıcı olmadığını ve ürünleri doğrudan yurtdışından getirdiklerini belirtti. Ben de Samsung markasına güvendiğim için bu cihazı aldığımı, ayrıca tüketici olarak da kimlerin yetkili satıcı olduğunu bilmemin mümkün olmadığını, ayrıca satınalmaya aracılık eden gittigidiyorr firmasının da bu sorumluluğu alması gerektiğini söyledim. Şarj adaptörünün aksesuar olmadığını, telefonun asli parçası (şarj adaptörü olmadan telefonun çalışması imkansız) olduğu için garanti kapsamına girmesi gerektiğini belirttim. Sonuçta problemim halen çözülmemiştir. Bilgilerinize sunarım.

  • Samsung Telefon Temsilcisi06 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön