Samsung A10 Telefonun 3 Günde Bozulması

Tuncer Tuncer05 Ağustos 2019 12:02

15 Temmuz tarihinde peşin para ile Samsung A10 marka telefon satın aldım. Telefon 16 Temmuz akşamında ekranın sol tarafında dikine doğru yeşil ışık belirmeye başladı. 17 Temmuz da ise ekrandaki tüm yazılar kayıp dağılmaya başladı. Örnek: saat ve tarih yazısı alt alta bazen 2 bazen 3 bazen de 4 adet oldu. Cihazı 18 temmuz tarihinde satın aldığım İzmit'te bulunan Yıldırım elektroniğe faturası ve kutusu ile birlikte telefonun tamiri değil de değişim talebi ile gönderdim. Teslim ettim. Onlarda 19 temmuz tarihide cihazı KVK ye gönderdiğini ve benim oradan durumu takip etmemi söyledi. Günlerce KVK'yı aramama rağmen cihaz KVK ya gitmeyip yanlışlıkla başka yere göndermişler. Daha sonra ikinci kargo ile BDH teknik servisine gönderdiler. BDH firmasını aradığımda cihazın ellerinde olduğunu ve hem iç hem dış ekranda kırık olduğunu dolayısıyla ürünün garanti kapsamında olmadığını ve 367 TL ödenirse cihazın yapılıp geri gönderileceğini söylediler. Samsung müşteri hizmetlerini de arayarak duruma itiraz ettim ve bana ekranın dış ekran kırığının olduğuna dair resim göndermelerini istedim. Fakat günlerce istememe rağmen bana resim gönderemeyip durumu iç ve dış ekran kırığından sadece iç ekran kırığına çevirdiler. Bunların hepsi hem BDH hem Samsung müşteri hizmetleri telefon görüşmelerinde kayıtlıdır. Bu durumda sadece 2 günde bozulan bir cihazın fabrika hatalı olmadığını veya Yıldırım elektroniğin hatası sonucu 2 kez yapılan kargoda başına bir şey gelmediğini veya BDH teknik servisinin sırf ürünü garantiden çıkarmak için böyle rapor vermediğini nereden bilebilirim.

Dolayısıyla suçu ne koskoca Samsung firması ne BDH teknik servisi ne de telefonu satın aldığım İzmit'te bulunan Yıldırım Elektronik kabul etmeyip sadece 3 gün içinde ve hiçbir darbe almadan bozulan telefonun tamir bedelinin benim ödememi istediler.

Şöyle ki; 1250 TL telefon alıyorsunuz 3 gün içinde ekran bozuluyor. 367 TL daha ücret isteniyor ve telefon 1617 TL'ye geliyor ve üstelik içi açılmış bir telefonu müşteriye göndermek istiyorlar. Tabii ki yasal haklarımı kullanacağım ve bu yazının aynısını CİMER'ede yazacağım. Televizyonlarda bangır bangır reklamı yapılan Samsung telefonlarının ne halde olduğunu görsün millet. Zaten şikayet formlarında bu konuda çok fazla şikayet var.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Tuncer 05 Ağustos 2019 17:06

Merhababütün şikayet sitelerini kontrol ettim. Müşterilerinize verdiğiniz standart cevap bu zaten. Ama ne müşteriye dönüş var. Ne de müşterinin sorununu gidermeye yönelik bir adım var. Attığınız tek adım şudur: bu işi müşteriye nasıl yıkarız ve cihazı nasıl garanti dışında gösterebiliriz. Ama bu işler öyle eskisi kadar kolay değil. Sıfır telefon alacağım. Telefon 3 gün içinde hiçbir fiziki müdahale olmadan ekranı bozulacak. Ben buna 367 TL daha ücret ödeyeceğim. Ve telefon içi açılmış bir telefon olacak. Müşteri hizmetlerinizde ki hiçbir yetkilinin söylediği diğerini tutmadı. Şöyle ki ; ilk aradığım dedi ki hem iç ekran hem dış ekran kırık. Bu garanti dışına kalır. Dedim o zaman hemen ekran kırığının resimlerini gönderin bana. Aradan bir hafta geçmesine rağmen gönderemediler. Tekrar aradığımda ise sorunu iç-dış ekran kırığından sadece iç ekran kırığına çevirdiler. Ve düşündülerki müşteri iç ekran kırığını nasıl olsa ispat edemez. Ne güzel iş 3 günlük telefonun ekranı bozulacak. Tüm yazılar kayacak ve BDH teknik servisindeki bir elemanın vereceği raporla beni mağdur edeceksiniz. Yok öyle bir şey. Ben zaten bu durumu Samsung fabrikası ile de paylaştım. Tüm Türkiye'nin basını ile de paylaşacağım. Saygılarımla

Samsung Telefon Logo Samsung Telefon 05 Ağustos 2019 12:49

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ile ilgili, şikayet çözüm merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi www.samsung.com adresinin bize ulaşın bölümünden iletebilirsiniz. Saygılarımızla Samsung Electronics Türkiye www.samsung.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler