13 Nisan 2013

Samsung Metalik Kaplama Soyuldu!

Temmuz 2012 de satın aldığım Samsung galaxy gti 9001 model telefonumun kasasındaki metalik kaplama soyuldu. Yetkili servis bunun kullanıcı kaynaklı olduğunu, eğer istersem 330 TL karşılığında tamir edebileceklerini söyledi. Ben garanti kapsamında olmasını beklediğimi söylediğimde ise müşteri hizmetleri ile görüşmem söylendi.

Telefonda konuştuğum bayan cepte taşıma sonucu bu tür şeylerin olduğunu müşteri kaynaklı olduğunu söyledi. Ben böyle şey görmedim. Ben 330 TL verip yaptıracağıma gider başka telefon alırım. Ayrıca bu sorun müşteri kaynaklı olarak nitelenemez. Ben bu telefonu asite atıp metalik kaplamayı soysaydım Samsungun dedikleri doğru olurdu.

Bedrettin 122 Okunma

Cevaplar

  • Bedrettin18 Nisan 2013

    Samsung tarafından arandım. Cep telefonlarının; kılıf kullanılmadan "CEP"te taşınması durumunda metalik kaplama soyulmasının normal olduğu ve bunun kullanıcı kaynaklı bir sorun olduğu bir kez daha söylendi. Benim söylediklerim ise şöyle; 1- Kılıf kullanılması gerektiği neden baştan söylenmedi veya kullanım klavuzunun herhangi bir yerinde neden yazmıyor? 2- Cep telefonunun "CEP"te taşınması durumunda kaplama soyuluyorsa neden kaplamanın her yeri soyulmuyorda belli bir yeri soyuluyor? 3- Şayet haksız yere 300 TL den fazla bir tutar karşılığında onarımını önerdiğiniz kasa 5-10 TL değerinde bir kılıf olmadan zarar görecek kadar kalitesiz bir parça, neden bu kadar pahalı? 4- Ben bu telefonun dış görünüşüne önem veriyorum ve kılıf kullanmak istemiyorum. Bunun neden kullanıcı tarafından yapılmış bir hata olduğu iddia ediliyor? Bunları sormama rağmen malesef yapıcı yönde en ufak bir açıklama veya teknik bir gerekçe söylenmedi. Malesef, ezberlediği bir kaç cümleyi tekrarlayan insanlarla muhatap olmak zorunda kalıyorum. Bu durumdan yeteri kadar rahatsız oldum. En iyisi konuyu tüketici mahkemesi veya hakem heyetine götürmek.

  • Samsung Telefon Temsilcisi18 Nisan 2013

    1741276 numaralı şikayet hakkında, Kullanıcımız ile konu hakkında görüşülerek, garanti koşulları hakkında bilgi aktarılmıştır. Konu ile ilgili sorun yaşaması halinde, Samsung Çağrı Merkezi ile iletişime geçilmesi yönünde bilgilendirme yapılmıştır. Değerli müşterimiz, Samsung ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön