19 Temmuz 2014

Samsung Cep Telefonum Onarılmıyor!

Gümüş kaplamanın soyulması sebebiyle Samsung Başarı Servis Kadıköy şubesine başvurdum.
İlaveten bu gümüş çerçeve ve ekran arasında ince plastik bir çerçeve bulunmakta. Bu çerçevede de zaman içerisinde çatlamamalar meydana geldi onarım talebime çerçevedeki bu çatlakları da ekledim.

Normalde soyulmanın ürünün kusurundan kaynaklandığını ve garanti kapsamında onarılabileceğini ancak ürünün iç çerçevesindeki çatlamaların telefonun darbe alması sebebiyle gerçekleştiği (ki böyle bir şey olmadı) ve gümüş çerçeve ile bu iç çerçevenin tek bir parça olması sebebiyle ürünün tüm kusurlarının kullanıcı hatası sebebiyle garanti kapsamı dışı olduğu iletildi. Üründen kaynaklı kusur sebebiyle. Desteğinizi rica ederim.

Ergül 2.038 Okunma

Cevaplar

 • Ergül08 Nisan 2016

  Sonuç; Tüketici Mahkemesi lehime karar verdi ve telefonum yenisi ile değiştirildi. Yukarıda her ne kadar kullanıcı hatası vs.. yazılsa bile bilirkişi raporuna göre telefon üzerindeki soyulmalar ürünün kusurundan kaynaklanıyor ve onarımı garanti süresince firmaya ait. Onarımı olmuyorsa da ürünün değişimi.

 • Ergül23 Temmuz 2014

  Cihazımın garanti kapsamında bulunan kısmı için başvurmuşken başka bir yerinde bulunan hasarı sebebiyle cihazın komple garanti kapsamından çıkarılması doğru değildir. Benim onarım talep ettiğim parçanın kusuru, cihazın malzemesinden kaynaklanmaktadır. Cihazın hasarlı olan kısmının onarım talebime konu bölümde hasar arttırıcı bir rolü yoktur. Bu yüzden onarımımın yapılması gerekmektedir. Firmanızın müşteri temsilcisi tarafından konu ile ilgili sadece bilgilendirilmek için arandım, çözüme yönelik herhangi bir yaklaşımı olmadı. Telefonumu verdiğim ve hatalı işlem yaptığını düşündüğüm servisten bilgileri alıp bana aynen aktaracaksanız yaptığınız işin hiç bir anlamı yok. Cihazımı alıp incelediniz mi Samsung firması olarak? Neye dayanarak cihazımın kapsam dışı olduğunu iddia ediyorsunuz? Cihazımın düşürülerek, çarpılarak hasar gördüğü ve bu sebeple kullanım klavuzuna aykırı kullanıldığı kanısına nereden varıldı. Bunun ispat edilmesi gerekiyor, ticari bir firma olarak herhangi bir durumu müşteriye isnat edip kenara çekilme lüksünüz yok. İspat etmek zorundasınız. Bahsi geçen hasarın düşme çarpma sonucu olmadığının sonuna kadar arkasındayım. Fakat şuana kadarki süreçten anladığım kadarıyla çözüm odaklı ve müşteri memnuniyeti adına yapıcı olmayacaksınız ve konuyu tüketici mahkemesinde görüşüyor olacağız. Konuyla ilgili tüketici hakem heyeti ile gerekli belge ve bilgileri paylaştım. Saygılarımla.

 • Samsung Telefon Temsilcisi22 Temmuz 2014

  Sayın ilgili, Kullanıcımız adına yetkili birimler ile irtibata geçilmiştir. Kullanıcımızın cihazı garanti haricidir. Ürünün, kullanım kılavuzuna aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır. (Garanti kapsam dışı kalan cihazlar için ücretli bakım onarım desteği verilmektedir) Garanti harici durumlar, standart olarak tüm üreticilerde aynı şekilde uygulanmaktadır.

 • Samsung Telefon Temsilcisi20 Temmuz 2014

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.  Saygılarımızla,   Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön