20 Mayıs 2014

Samsung 3 Günlük Cihazın Ekranı İçin 800 TL İstedi.

Anneler gününde eşime aldığım Samsung Note 3 telefon telefonu aldığım üçüncü gün konuşma esnasında görüntüsü gitti ve bir daha açılmadı. Hafta sonu ve 19 mayıs tatili yüzünden salı günü hemen Avcılardaki Ekmen Servis hizmetlerine telefonu evde bütün yönlerden resimleyerek teslim ettim.

Aynı günün saat 16 civarı dönüş yapan servis yetkilisi; ekranın içten kırıldığını 800 TL masrafı olduğunu söyledi. Kullanmaya bile kıyamadığımız ilk taksitinin bile ödenmediği daha üç günlük telefon fiziksel hiç bir hasarı yokken (Fotoğraflarla ispatlayabilirim) bana 800 TL masraf açtı. Bu nasıl bir telefon ki durduğu yerde ve hiç bir fiziksel sorunu yokken ekranı içten kırılıyor.
Üç gün için 2000+800 harika.

Hasan 803 Okunma

Cevaplar

 • Hasan 03 Şubat 2015

  Sayın Samsung yetkilileri, yanlı ve yetersiz servis ve servis elemanlarının hakkaniyet ölçülerinde dikkat etmeden 3 günlük telefonu dışında hiçbir fiziksel sorun olmadığı halde gösteremedikleri bir yerden içten çatlatmışsınız demeleri ve 800 TL istemeleri nasıl bir zihniyet ürünüdür anlamış değilim. Ama şunu unutmayı ben 3 gün önce 2000 TL ödeyerek aldığım bir telefona tekrar 800 TL ödeyecek kadar akılsız değilim. Hatta tekrar daha fazlasıyla para vererek yeni ama başka bir marka telefon aldım ve Mayıs 2014 den beri eşim sorunsuzca kullanıyor. Ama bu arada boş durmayıp hakkımı Tüketici Hakem Heyetine gerekli müracaatlarda bulunarak aradım ve biraz geç olsa da haklı olduğum Hakem heyeti kararı ile bir kez daha belli olmuş oldu. Süreç ne kadar uzun sürse de Samsung engeller çıkarmaya devam etse de kanuni haklarımı sonuna kadar aramaya devam edeceğim ve ayıplı ürün satarak bunu kabul etmeyip suçu müşteriye atan firmanız ya da yetkili servisiniz den kanun önünde hesap sormaya devam edeceğim. Ama ayrıca sizlere teşekkür etmek isterim sayenizde bizim gibi insanların sizin gibiler karşı nasıl hakkını arayacağını ve neler yapacağımızı öğrenmiş oldum.

 • Hasan 27 Mayıs 2014

  Sayın Samsung yetkilileri 28 Mayısta yürürlüğe girecek yeni yasa karşısında ne yapacaksınız acaba , ayıplı ürün satıp sonrada en ufak bir fiziksel darbe almamasına rağmen ürünü siz bozmuş ve garanti dışı bırakmışsınız diyip 750 TL para istemek kolay, artık bu ülkede sizlere dur diyecek artık kanunlar var, kendi işi korkusuyla servise gelen her ürüne kullanıcı hatası diye damga vuran servis elemanlarınız ve sizler bu zihniyetin cezasını kanunlarla çekeceksiniz. Bundan sonra samsung adında hiç bir ürün almayacağım gibi yaşadığım bu sıkıntıyı her ortamda dile getireceğim.

 • Hasan 24 Mayıs 2014

  Hatalı ürün satıp bunu kullanıcı hatası diyen Samsung yetkililerini kınıyorum.

 • Hasan 24 Mayıs 2014

  Sayın samsung yetkilileri yetkli servis elemanınızın 10 dakikada ancak bana gösterebildiği normal bir kullanıcının anlayamayacağı bir ürün ayıbını göremediğim için aldığım ürününün üç gün içerisinden arızalanmasını kullanıcıya yüklemek çok kolay . Elbet bu ülkede bunun tesbitini yapacak bir kurum vardır.

 • Samsung Telefon Temsilcisi21 Mayıs 2014

  Sayın ilgili, Kullanıcımız adına yetkili birimler ile irtibata geçilmiştir. Kullanıcımızın cihazı garanti haricidir. Ürünün, kullanım kılavuzuna aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır. (Garanti kapsam dışı kalan cihazlar için ücretli bakım onarım desteği verilmektedir) Garanti harici durumlar, standart olarak tüm üreticilerde aynı şekilde uygulanmaktadır.  Samsung Electronics olarak, sadece yetkili teknik servislerimizin vermiş olduğu raporlar doğrultusunda bilgi verebilmekteyiz. Yetkili teknik servislerimiz, cihazınızda garanti harici bir durum ile karşılaştı ise, farklı bir işlem tarafımızdan yapılamamaktadır.İlginiz için teşekkür ederiz.  Saygılarımızla, Samsung Çağrı Merkezi

 • Samsung Telefon Temsilcisi20 Mayıs 2014

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında tarafınıza kısa süre içerisinde bilgi aktarılacaktır. Samsung Ürünleri hakkında sormak istediklerinizi 444 77 11 numaralı hattımıza ya da www.samsung.com.tr internet sitemizde "Bize Ulaşın" bölümüne iletebilirsiniz.  Saygılarımızla,   Samsung Çağrı Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön