13 Eylül 2013

Samsonite Valiz Tamir Edilemiyor!

2006 yılında aldığım Samsonite valizin çekçek bölümü zarar gördü. Tamir edilmesi için servise gönderdim. Ellerinde parça olmadığı için tamir edemediklerini, garanti süresi içerisinde ise değiştirebileceklerini söyledi.

Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde garanti süresi geçtiği anda veya fatura ibraz edilemediğinde sorumluluklarının bulunmadığı ellerinde parça varsa yardımcı olabilecekleri gibi, satış sonrası destek kültüründen yoksun ilgisiz bir cevap verildi.

Bu şartlar altında garanti süresi haricinde hiçbir parça/destek sorumluluğu alınmadığı için bundan sonra Samsonite valiz almayı düşünmüyorum, kimseye de tavsiye etmiyorum. Fiyatların yüksek olmasının getirdiği herhangi bir avantaj yok.

Sait 1.490 Okunma

Cevaplar

  • Samsonite Temsilcisi10 Ekim 2013

    Sayın İlgili; Samsonite, üründe görülecek muhtemel materyal ve işçilik hatalarına karşı tüm Avrupa’da geçerli bir garanti sunmaktadır. Garanti süresi içerisinde üretimden kaynaklanan bir arıza ile karşılaşılması durumunda Türkiye’de Desa Deri A.Ş. tarafından onarım, ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Ancak, ürünün tadilatıyla ya da iade talebiyle başvuruda bulunulduğunda, satıcı tarafından usulüne uygun olarak düzenlenen garanti belgesini ve garanti belgesi ile birlikte üzerinde tarih yazan fatura sunulmalıdır. Yapılan inceleme sonucunda ; ilgili ürünün parça stoklarının Türkiye ve yırt dışında bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu durumnda ürünün garanti kapsamında değerlendirilebilmesi için ilgili belgenin tarafımıza iletilmesiniz rica ederiz. Ürünün garanti koşulları ve süresi içerinde olması durumunda; tekrar değerlendirme yapılarak müşterimize yardımcı olunacağını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Samsonite Seyahat Ürünleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri yönetimi Saygılarımızla Samsonite Seyahat Ürünleri A.Ş. Müşteri İlişkileri Yönetimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön